Νέα Λεωνίδα Γλυκόβρυσης, πρόγραμμα κυπέλλου και πρωταθλήματος, σκόρερ.

telos_3is_agonistikis_vath_A

Ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης βρίσκεται στην 4η θέση της Α’ κατηγορίας Λακωνίας έχοντας αγωνιστεί στις δύο από τις τρεις αγωνιστικές που έχει γίνει μέχρι σήμερα.

‘Εχει μία νίκη και μία ισοπαλία έχοντας 6 γκολ υπέρ και 5 κατά.

Η ομάδα της Γλυκόβρυσης επιστρέφει στην φυσική της έδρα μετά από 18 μήνες και θέλει να συνδυάσει την επιστροφή με θετικό αποτέλεσμα ικανοποιώντας τους φιλάθλους που θα γεμίσουν το γήπεδο.

gipedo_glikovrisis

Αγωνιστικά για τον αγώνα της 4ης αγωνιστικής με τον Απόλλων Ξηροκαμπίου απόντες θα είναι ο Βogdan Μinea με κάκωση συνδέσμων και αμφίβολος ο Καλογιάννης λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων.

Την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου ακολουθεί ο μεγάλος προημιτελικός με την Α.Ε. Σπάρτη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, ο αγώνας ξεκινά στις 14:15 είναι μονός με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στο τέλος του 90λεπτου.\

Στην 3η φάση του Κυπέλλου ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης είχε αποκλείσει με νίκη 2 – 1 εκτός έδρας τον Αμυκλιακό με γκολ του Γιώργου Καλογιάννη στη παράταση.