Αποτελέσματα προημιτελικών Κυπέλλου Λακωνίας Τετάρτης 5 Νοεμβρίου

Η Α.Ε. Σπάρτη επικράτησε 5 – 1 του Λεωνίδα Γλυκόβρυσης και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Λακωνίας.

Σκόραραν οι Σεμερτζίδης (2), Τσούκλης, Σαραντόπουλος και Χοτζάϊ.

Για τους φιλοξενούμενους η οποίοι προηγήθηκαν 0 – 1, άνοιξε το σκορ ο Σαράντος Σουρτζής.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ισοφάρισε ο Σεμερτζίδης μετά από σέντρα του Χαλίλι. Το 2 – 1 έκανε ο Τσούκλης. Το ημίχρονο έληξε με τον Σεμερτζίδη να κάνει το 3 – 1 μετά από πάσα του Χαλίλι.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.

Για τους γηπεδούχους πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο οι Σαραντόπουλος στη θέση του Χαλίλι, ο Αϊβαλιώτης στην θέση του Σπηλιωτόπουλου και ο Πετρόπουλος αντικατέστησε τον Γκίτζια.

Το 4 – 1 διαμόρφωσε με σουτ ο Χοτζάϊ και το 5 – 1 με ωραία ατομική προσπάθεια ο Σαραντόπουλος.

Α.Ε. Σπάρτη: Γαρόζης, Πρασσάς, Αρνιώτης, Γκίτζιας, Κόπελας, Χοτζάϊ, Σπηλιωτόπουλος, Σεμερτζίδης, Κορώνης, Χαλίλι, Τσούκλης.

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Μπέμπης, Σαρρής, Βενετσιάνος, Αλεξάκης, Ντέντες, Μαργαρίτης, Λεϊμονίτης, Μπούτσαλης,  Σάκκαρης, Καλογιάννης, Σουρτζής.

Σε λίγο φωτογραφίες, 11αδες και πληροφορίες για τον αγώνα που έγινε στο Δημοτικό στάδιο Σπάρτης.

Ο Μολαϊκός πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας 2 -0 στη παράταση τον Απόλλων Ξηροκαμπίου.

Στην κανονική διάρκεια το σκορ ήταν 0 – 0.