Α.Ε. Σπάρτη: Για το +4 στο Γύθειο με Πανγυθεατικό

mesi_17is_analitiki_A

H Α.Ε. Σπάρτη βρίσκεται στην 1η θέση της Α’ κατηγορίας Λακωνίας με 40 βαθμούς. Εκτός έδρας έχει 6 νίκες και 1 ήττα με 27 γκολ υπέρ και 5 κατά. ‘Εχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 51 γκολ και την καλύτερη άμυνα με 8 γκολ παθητικό.

Την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε στο Σαϊνοπούλειο του Αστέρα Βλαχιώτη 2 – 0 με τον Αναστασάκο να πετυχαίνει και τα δύο γκολ της ομάδας.

Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής αντιμετωπίζει τον Πανγυθεατικό. Mετά την ισοπαλία 2 – 2 του Ολυμπιακού Γυθείου στο Έλος η νίκη αύριο θα δώσει στους Σπαρτιάτες αέρα 4 βαθμών από τον Ολυμπιακό Γυθείου.

Ο Αργύρης Κατσίχτης για τον αυριανό αγώνα έχει αμφίβολο τον Χοτζάϊ ο οποίος απουσίαζε και από τον αγώνα με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Στον αγώνα του πρώτου γύρου ο Πανγυθεατικός είχε προηγηθεί 2 – 1 στο ημίχρονο με την Α.Ε. Σπάρτη να ανατρέπει το σκορ στην επανάληψη και να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 4 – 2.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να θυμηθείτε τον αγώνα του 1ου γύρου μεταξύ των δύο ομάδων.