Σπαρτιατικός – Πόλις Καλλιθέας 75 – 82

Η κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου στοίχισε στην ομάδα μας την ήττα με 82-75 κόντρα στον Πόλις Καλλιθέας εντός έδρας για την 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σπαρτιατικός μπήκε δυνατά και κάλυψε την διαφορά 3.5 λεπτά πριν το τέλος στους τέσσερις πόντους. Ωστόσο κάποια άστοχα εύκολα σούτ και κάποιες λάθος αποφάσεις από τους διαιτητές (Κουτσοδήμος-Μαυρατζάς) οδήγησαν στην ήττα….

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-41, 54-61, 75-82
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς
Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 4, Μανιατάκος 10, Βουργιώτης 16(2), Κυρίτσης , Αγγελόπουλος 13, Κάτσαρης 24 (4), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστάκος 6, Τζατζάς, Κόρο, Βούλγαρης 2.
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 12 (2), Κόκκινος 26, Βαρθακοκοίλης 5, Βελιζιώτης 10 (1), Κασπαριάν 25 (3), Λάβαρης 2, Τσεμπελής, Παπατρέχας, Κωνσταντίνου 2.