Αμυκλιακός: Σημαντικό αποτέλεσμα η ισοπαλία με την Ένωση

Ο Αμυκλιακός έδειξε τα δόντια του στον πρώτο επίσημο αγώνα της περιόδου απέναντι στην Ένωση Πελλάνας Καστορείου. Απέναντι σε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Πλατάνα στάθηκαν εξαιρετικά αποσπώντας την ισοπαλία με σκορ 2 – 2. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο Αμυκλών για την 1η φάση του Κυπέλλου Λακωνίας. Το ημίχρονο έληξε 0 – 1 υπέρ της Ένωσης με γκολ στο 41′ του Σταύρου Γεωργαντά. Ο Μιχαλακάκος έφερε το σκορ στα ίσα στο 55′ με την Ένωση να ξαναπροηγείται με τον Σακλαμάκη στο 62′. Το τελικό 2 – 2 διαμόρφωσε η χρυσή αλλαγή, ο Ζαραφωνίτης στο 88′.  Δοκάρι είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

Αμυκλιακός: Μηνακακης, Κορδουλης, Μπαλαμπανης (Άντι), Θεοδωροπουλος, Τζανης, Μπακουρος, Γεωργαντας Θεοδωρος (Περγαντης), Mιχαλακακος, Mανιατης (Ζααραφωνιτης), Κελεμενι, Πιτσουλης. (Τσούρι)

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Μακρής, Γεωργαντας, Παναγιωτοπουλος. Μπισσιας, Νικολαρος, Κατσιαφουρος, Σακλαμακης, Δροσος, Κολλιοπουλος, Σιγαλός, Ζαραφώτας. Aλλαγές: Σικαλόπουλος, Αναστασάκος