Rally Sprint Μολών Λαβέ 2017. Οι συμμετέχοντες του αγώνα

Ο τελευταίος αγώνας του Κυπέλλου Χώματος με την επωνυμία ΄΄ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 2017 ΄΄ θα διεξαχθεί το Σαββατοκύρικο 18-19 Νοεμβρίου στις Καρυές του Δήμου Σπάρτης που διοργανώνει η ΛΕΣΧΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΠΑΡΤΗΣ και η ΑΛΑΚορίνθου .

Ο αγώνας θα γίνει σε μια εξαιρετική διαδρομή του Πάρνωνα που τα 36 πληρώματα καλούνται να δώσουν θέαμα στους φίλους του Μηχανοκίνητου Αθλητισμού.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 10:30 το πρωί της Κυριακής από την θέση Ζυγός στον επαρχιακό δρόμο Καρυών – Άγιος Πέτρος με κατεύθυνση την Βαρβίτσα όπου είναι και ο τερματισμός.

Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου από ώρα 15:00 έως 17:00 τα αυτοκίνητα θα περάσουν Τεχνικό έλεγχο στην επιχείρηση ελαστικών του Γιώργου Γραμματικάκη στη Σπάρτη επί της οδού Ορθίας Αρτέμιδος.

Οι απονομές των Επάθλων θα γίνουν την Κυριακή το μεσημέρι μετά το τέλος του αγώνα στη πλατεία των Καρυών.

Η Λ.Α.Σ. ευχαριστεί τον ΔΗΜΟ ΣΠΑΡΤΗ ,  τον  ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ , το Τοπικό Συμβούλιο των Καρυών, τον Αθλητικό και Πολιτιστικό  σύλλογο , που είναι αρωγοί   στην διεξαγωγή του αγώνα.

α/α Αρ. Συμμ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩΝ ΟΔΗΓΟΣ – ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΚΛΑΣΗ
1 1 ΑΛΑΚορ./ΑΛΑΚορ. ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     –     ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ MITSUBISHI LANCER EVO VIII C2/A8
2 2 ΑΛΑΚορ./ΑΛΤ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ         –       ΣΕΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ MITSUBISHI LANCER EVO VIII C2/A8
3 3 ΑΟΛΑΠ/ΑΟΛΑΠ ΛΑΪΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ   –  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣ SUBARU IMPREZA 555 GC8 C2/A8
4 4 ΑΛΑΚορ. ΜΑΓΚΙΡΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ       –        ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ SUBARU IMPREZA STI C2/A8
5 5 ΛΑΣ/ΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ  –   ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡ SUBARU IMPREZA 555 GC8 C2/A8
6 6 ΑΛΑΚορ./ΑΛΑΚορ. ΚΛΟΥΒΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      –         ΒΛΑΧΟΓΕΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ MITSUBISHI LANCER EVO ΙΧ C2/N4
7 7 ΑΣΜΑ/ΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΣΤΑΜΑΤ. –  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ SUBARU IMPREZA 555 C2/N4
8 8 ΑΣΜΑ/START LINE ΙΣΜΑΗΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ         –     ΤΣΙΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ MITSUBISHI LANCER EVO ΙΧ C2/R4
9 9 4X4 SPORT CLUB ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΤΕΒΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                –                   ΝΤΕΒΕ ΜΑΡΙΑ SUBARU IMPREZA 555 GC8 C2/A8
10 10 ΑΛΤ/ΑΛΑΝαυπλ. ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΣ        –         ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ SUBARU IMPREZA 555 GC8 C2/A8
11 11 ΑΛΤ/ΑΛΤ ΚΑΠΟΥΡΕΛΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ       –        ΖΕΜΠΕΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ BMW E30 FS C2/E12Δ
12 12 ΑΣΜΑ/ΑΣΜΑ ΑΚΡΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ         –               ΑΚΡΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ PEUGEOT 208 VTI 125 C5/R2Β
13 14 ΑΛΑΛ/ΑΛΤ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ       –             ΜΟΥΓΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ FORD ESCORT RS 2000 C3/E11
14 15 ΑΣΜΑ/ΑΛΑ ΝΤΑΒΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ             –          ΨΑΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ RENAULT CLIO R5 C3/A7
15 16 ΑΛΑΚαλ./ΑΛΑΚαλ. ΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     –  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛ. FORD ESCORT RS 2000 C3/E11
16 17 ΑΛΑΚαλ./ΑΛΑΚαλ. ΡΗΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ           –                ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ FORD ESCORT RS 2000 C3/E11
17 18 ΑΛΑΛ/ΑΛΑΛ ΑΡΜΥΡΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   –           ΚΟΥΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ FORD ESCORT RS 2000 C3/E11
18 19 ΑΣΜΑ/ΑΣΜΑ ΒΟΥΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ    –             ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ VW GOLF GTI 2000 16V C3/E11
19 20 ΛΑΣ/ΛΑΣ ΤΡΑΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ           –           ΜΑΓΓΑΛΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ BMW E30 FS C3/E11
20 21 ΑΛΑΚαλ./ΑΛΑΚαλ. ΓΚΡΟΥΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ TOYOTA COROLLA KE70 1600 C4/E10
21 22 ΛΑΣ/ΛΑΣ ΖΟΥΡΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΏΝΔΑΣ –  ΠΕΡΠΙΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ TOYOTA COROLLA AE86 GT 1.6 C4/E10
22 23 ART OF SPEED/ΑΛΑΚ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.- ΓΕΩΡΓΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ. ΤΟΥΟΤΑ COROLLA ΑΕ 111 C5/A6
23 24 ΑΛΑΚαλ./ΑΛΑΚαλ. ΚΑΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     –        ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ. ΤΟΥΟΤΑ COROLLA ΑΕ 111 C5/A6
24 25 ΑΛΑΚαλ./ΑΛΑΚαλ. ΠΟΘΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   –    ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥΟΤΑ COROLLA ΑΕ 111 C5/A6
25 26 START LINE/START LINE ΛΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ            –             ΛΑΤΣΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ PEUGEOT 206 XS C5/A6
26 27 ART OF SPEED/ART OF SPEED ΧΑΤΖΌΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    –     ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ ΤΟΥΟΤΑ COROLLA ΑΕ 86 GT1.6 C5/A6
27 28 ΑΛΑΚΑΛ/ΑΛΤ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    –       ΤΣΟΛΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ VW POLO GTI C5/A6
28 29 ΑΟΛΑΠ/ΑΟΛΑΠ ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓ.     –     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ ΤΟΥΟΤΑ ΥARIS C6/A5
29 30 ΑΛΑΛ/ΑΟΛΑΠ ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ       –     ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥΟΤΑ ΥARIS C6/A5
30 31 ΑΟΛΑΠ/ΑΟΛΑΠ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ       –           ΔΙΠΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥΟΤΑ ΥARIS C6/A5
31 32 ΑΛΑΛ/ΑΛΑΛ ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ      –       ΣΕΒΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓ. ΤΟΥΟΤΑ ΥARIS C6/A5
32 33 ΛΑΣ/ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΛΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ           –             ΨΑΡΡΑΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ VW GOLF GTI ΜΚ2 2000 4/Ε3
33 34 ΑΛΑΜΕΣΟΓΑΙΑΣ/OFF ROAD TEAM ΒΟΡΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ              –                 ΣΙΟΥΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ MITSUBISHI PAJERO03000 TZ1
34 35 ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ/ΑΛΑΜΜΕΣΟΓΑΙΑΣ ΚΙΜΩΝΙΔΗΣ ΕΚΤΩΡ              –         ΚΑΛΦΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ SUZUKI JIMNY WILD TERRAIN TZ1
35 36 ΑΛΑΜΜΕΣΟΓΑΙΑΣ/ΑΟΛΑΠ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΦΩΤΙΟΣ          –      ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΑΝ TOYOTA LAND CRUISER TZ1
36 37 ΜΑΣΦΑΑ ΑΤΛΑΝΤΑΣ/ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΜΠΕΡΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ           –             ΕΞΑΡΧΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ SUZUKI VITARA 2.0 TZ1