Ζωντανή ενημέρωση αγώνων Κυριακής 7 Ιανουαρίου

Το αθλητικό site της Λακωνίας isports.gr αποτελεί και τη φετινή αγωνιστική περίοδο το μοναδικό ΜΜΕ του Νομού που θα σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων της Football League όπου αγωνίζεται η Σπάρτη, των αγώνων που θα δώσει η γυναικεία ομάδα του Νομού, οι Καρυάτιδες στη Β’ Εθνική, των αγώνων του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής όπου αγωνίζεται ο Αστέρας Βλαχιώτη, και τα τοπικά πρωταθλήματα της Λακωνίας.  Ενημερώνετε την σελίδα ανά τακτά χρονικά διαστήματα.  Όλοι οι αγώνες έχουν κοινή ώρα έναρξης τις 15:00.

Football League

Σπάρτη 1 – 0 τελικό Αιγινιακός (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ράνος το 1 – 0 στο 67′.

Στατιστικά: Κόρνερ 3-6, Κίτρινες: 5-4

A’ ημίχρονο

8′ Ζούρκος σουτ έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Γιακουμής

14′ Ο Τοπαλίδης γύρισε την μπάλα στο Τόλιο με τον Ράντι να σπριντάρει, στην προσπάθεια του τερματοφύλακα να διώξει την μπάλα, ο Ράντι είχε καταφέρει να βρίσκεται μπροστά του με την μπάλα να κοντράρει να και να περνά λίγο έξω από την εστία.

15′ Γκατζολάρι έκανε ωραία κίνηση μέσα στην μεγάλη περιοχή.

19′ Ο Τοπαλίδης κράτησε τον Ράντι, ήταν τελευταίος παίκτης, ο Τσαγκαράκης έδωσε την κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αιγινιακού. Στην εκτέλεση του φάουλ που ανέλαβε ο Τριανταφυλλάκος διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι ότι η μπάλα βρήκε σε χέρι παίκτη του Αιγιανικού.

23′ Γκατζολάρι σούταρε μέσα από την περιοχή με τον Βοσνακίδη με κεφαλιά

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπάρτη, ο Ράντι πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από δεξιά, ο Μπαρέττας μόνος του με τον τερματοφύλακα δεν μπόρεσε με κεφαλιά να κάνει το 1 – 0 με την μπάλανα περνά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

35′ Σοφιάνης σούταρε έξω από την περιοχή, έξω από την εστία του Γιακουμή.

44′ Μπέλης αντικαθιστά τον Γουόρντεν.

Καλύτερος ο Αιγινιακός στο πρώτο ημίχρονο, απείλησε σε 4 στιγμές με την Σπάρτη να έχει απειλήσει με Ράντι, Μπαρέττα.

Β΄ημίχρονο

50′  Ζουλιώτης από δεξιά, Ράνος δεν μπόρεσε να βρει σωστά τη μπάλα

52′ Παναγιώτου κίτρινη

62′ Γιαζιτζόγλου κίτρινη

64′ Τζιμόντζι στη θέση του Παναγιώτου

66′ Μπέλης σουτ έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Τόλιος.

67′ ΓΚΟΛ, Ανάποδο ψαλίδι ο Μπαρέττας, απέκρουσε ο Τόλιος, η μπάλα πήγε στον Ράντι που σέντραρε από δεξιά και και ο Ράνος με προβολή έκανε το 1-0.

68′

69′ Γιαζιτζόγλου απευθείας εκτέλεση φάουλ, λίγο έξω από την δεξί δοκάρι του Γιακουμή.

73′ Γιακουμής κίτρινη

75′ Γκατζολάρι πολύ ωραίο σουτ, απέκρουσε ο Γιακουμής σε κόρνερ

78′ Λιόλιος κίτρινη

80′ Φούρτζιου αντικαθιστά τον Αντωνιάδη

83′ κίτρινη ο Ράντι

88′ Ζουλιώτης κίτρινη για μαρκάρισμα

89′ Φούρτζιου κίτρινη

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Παναγιώτου (64′ Τζιμόντζι), Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Μπαρέττας (73′ Γραικός), Ράνος, Γουόρντεν (44′ Μπέλης).

Μακρυωνίτης,  Γραικός, Μπέλης, Σάββα, Τζιμόντζι, Κατσίκης, Φουρτάδο.

Αιγινιακός (Κώστας Νικολαϊδης): 27 Τόλιος, 21 Βλάχος, 20 Γιαζιτζόγλου, 24 Λιόλιος, 2 Τοπαλίδης, 8 Γκατζολάρι, 6 Αντωνιάδης (80′ Φούρτζιου), 10 Ζούρκος, 17 Παπαδόπουλος, 5 Πολύζος, 9 Σοφιάνης.

1 Καραγκιόζης, 25 Ανδρικόπουλος, 33 Φουρτζίου, 97 Προσκυνητόπουλος, 29 Στόϊκος, 4 Ταουσάνης, 23 Κρύπας.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Αρμάκολας (Κυκλάδων), Ζήρδας (Αθηνών). Tέταρτος ο Γκοβέσης (Αρκαδίας).

Η Σπάρτη στους 14 βαθμούς, ο Αιγινιακός στους 11 βαθμούς. Την περυσινή περίοδο η Σπάρτη είχε επικρατήσει 3-2 εντός έδρας του Αιγινιακού.

StoiximanNovibet, VistaBet.grsportingbet

Άρης 2 – 0 τελικό Απόλλων Πόντου (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Πλατέλλας το 1 – 0 στο 14′, Ντούνης το 2 – 0 στο 45′,

Δόξα Δράμας 0 – 0 Παναιγιάλειος (0 – 0 ημίχ)

Παναχαϊκή 2 – 1 τελικό Απόλλων Λάρισας  (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ελευθεριάδης το 1 – 0 στο 29′, Μωραϊτης το 2 – 0 στο 42′,

το 2 – 1 στο

Καραϊσκάκης 2 – 1 τελικό Εργοτέλης  (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Μακρής το 1 – 0 στο 14′

Πανσερραϊκός 1 – 1 Αναγέννηση Καρδίτσας  (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Πόζογλου το 1 – 0 στο 4′, Γκούρτσας χαμενο πέναλτι στο 60′, Πλαβούκος το 1 – 1 στο 94′.

Αγία Παρασκευή 0 – 0 Καρυάτιδες ( – ημίχ)