Football League: Ζωντανή ενημέρωση αγώνων Τετάρτης 31 Ιανουαρίου

Σπάρτη 0 – 0 τελικό Παναχαϊκή (0 – 0 ημίχ)

Α’ ημίχρονο

11′ Το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς ευκαιρία για τις δυο ομάδες.

15′ Τριανταφυλλάκος σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Σούλη.

25′ Πρώτο κόρνερ από αριστερά για τη Σπάρτη με Ράντι, κακή κεφαλιά του Βοσνακίδη.

29′ Πρώτο κόρνερ με τον Φωτάκη από αριστερά για Παναχαϊκή, περνά ανεκμετάλλευτο

36′ Αναγκαστική αλλαγή, ο Γουόρντεν αντικαθιστά τον Μπαρέττα

Β’ ημίχρονο

46′ Ο Βασιλείου αντικαθιστά τον Μαστραντωνάκη πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

48′ Δεύτερο κόρνερ με Φωτάκη από δεξιά, Βασιλείου κεφαλιά, απομακρύνουν οι αμυντικοί

56′ Τρίτο κόρνερ για την Παναχαϊκή από δεξιά με Φωτάκη, δεν μπορούν να απειλήσουν οι φιλοξενούμενοι

Δεύτερο κόρνερ για Σπάρτη από δεξιά με τον Ράντι, Παναγιώτου σουτάρει, πάνω στους αμυντικούς

62′ Αργυρόπουλος αντικαθιστά τον Γκίνο

62′ Ράντι βρίσκει τον Ράνο στο σημείο του πέναλτι, με τον δεύτερο να μην μπορεί να βρει εστία. Η καλύτερη στιγμή στον αγώνα

63′ Μωραϊτης σουτάρει αδύναμα, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

68′ Νιάρος κίτρινη για μαρκάρισμα, πρώτη στον αγώνα

69′ Κυνηγόπουλος αντικαθιστά τον Στεργίδη

72′ Τέταρτο κόρνερ με τον Φωτάκη από δεξιά, Ντάσιο κεφαλιά πάνω από την εστία του Γιακουμή

73′ Μπουζούκης αντικαθιστά τον Τριανταφυλλάκο

82′ Φουρτάδο αντικαθιστά τον Τζιμόντζι

Φουρτάδο βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής, με τον Σούλη να αποσοβεί το γκολ

88′ Ράντι σέντραρε από δεξιά, Φουρτάδο την κεφαλιά, ο Σούλης είχε εξουδετερωθεί, λίγο πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Παναγιώτου, Τζιμόντζι (81′ Φουρτάδο), Ράντι, Ράνος, Μπαρέττας (36′ Μπαρέττας).

Μακρυωνίτης, 26 Μπουζούκης, Φουρτάδο, 29 Γουόρντεν, 55 Δοδοντσάκης, 23 Σάββα, 33 Γραικός

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): 1 Σούλης, 23 Ντάσιος, 21 Λουμπαρδέας,  6 Σωτηράκος,  29 Μπουτζίκος, 8 Φωτάκης,  22 Μουστακόπουλος,  7 Στεργίδης (69′ Κυνηγόπουλος), 4 Γκίνο (62′ Αργυρόπουλος),  10 Μαστραντωνάκης (46′ Βασιλείου), 45 Μωραϊτης.

18 Βρονταράς, 2 Πολίμος, 32 Μακρυδημήτρης, 5 Αργυρόπουλος, 20 Πολυχρόνης, 26 Κυνηγόπουλος,19 Βασιλείου.

Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών). Βοηθοί: Μαρία Δέτση (Αθηνών), Παναγιώτης Χρηστάκος (Πειραιά). 4ος διαιτητής: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας). Παρατηρητής: Χρήστος Κότσαρης (Μεσσηνίας)

H Παναχαϊκή στην 2η θέση με 32 βαθμούς ενώ η Σπάρτη στην 5η θέση με 21 βαθμούς. Η Παναχαϊκή την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε εντός έδρας της Βέροιας με 2-0 ενώ η Σπάρτη απέσπασε λευκή ισοπαλία στο Παγκρήτιο από τον Εργοτέλη.

Την επόμενη αγωνιστική η Παναχαϊκή υποδέχεται τον Πανσερραϊκό ενώ η Σπάρτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου.

StoiximanNovibet, VistaBet.grsportingbet

Απόλλων Πόντου 0 – 1 τελικό Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: το 0 – 1 στο 61′,

Πανσερραϊκός 0 – 1 τελικό Εργοτέλης (0 – 0 ημίχ)

Γκολ:

Αιγινιακός 0 – 0 τελικό Τρίκαλα (0 – 0 ημίχ)

Παναγιάλειος 0 – 1 τελικό Απόλλων Λάρισας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ:

Αναγέννηση Καρδίτσας 2 – 1 τελικό Καλλιθέα (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Σμυρλής το 0 – 1 στο 14′, Σουντουρα το 1 – 1 στο 23′, Σταματάκης το 2 – 1 με πέναλτι στο 27′,