Σπάρτη: Ο Τρακάκης αποθεώνεται από τους Δραμινούς κατά την αντικατάστασή του!

Το χρονόμετρο είναι στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης με το σκορ να παραμένει 4-0 από το 58ο λεπτό.  Ο κορυφαίος της Σπάρτης στον αγωνιστικό χώρο και μοναδικός Σπαρτιάτης της ομάδας, Τάσος Τρακάκης, αντικαθίσταται χωρίς να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.  Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνει ο Σταύρος Μπακοδήμος, ο οποίος έχει αγωνιστεί με την ομάδα κάτω των 19. Χαρακτηριστικό της πολύ καλής απόδοσης του Σπαρτιάτη τερματοφύλακα είναι ότι κατά την αντικατάστασή του βγαίνει καταχειροκροτούμενος από τους φιλάθλους της Δόξας και μπροστά στη θύρα 4 δίνει τη φανέλα του σε φίλαθλο.     Αυτή ήταν η πρώτη συμμετοχή για τον Λάκωνα τερματοφύλακα κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Το τελικό 7-0 υπέρ της ομάδας της Δόξας Δράμας διαμορφώνεται με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τα γκολ να μπαίνουν στο 81′, στο 86′ και το 88′.