Ένωση Παλαίμαχων Λακωνίας: Φιλικό με Αιγάλεω (φωτογραφίες)

Ένα ωραίο αγώνα , με ανατροπές στο σκορ ,σπουδαίες αποκρούσεις από τους 2 τερματοφύλακες , περίτεχνες ενέργειες των παλαίμαχων ποδοσφαιριστών της ΕΝΩΣΗΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ και των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ , παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο Στάδιο Βλαχιώτη , το Σάββατο 30 Ιουνίου 2018 .

Πριν την έναρξη του αγώνα η ομάδα του ΑΙΓΑΛΕΩ , τίμησε τον παλιό ποδοσφαιριστή αλλά και προπονητή της ομάδας
κ. ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΚΡΗ για την μεγάλη προσφορά του στην ομάδα τους.

Επίσης οι Λάκωνες ποδοσφαιριστές τίμησαν με πλακέτα που απένειμε ο αντιπρόεδρος της ομάδας ΝΙΚΟΣ ΧΕΛΙΩΤΗΣ , τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗ και ευχαρίστησαν όλους τους Βετεράνους ποδοσφαιριστές του ΑΙΓΑΛΕΩ για την συμμετοχή τους .

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα ,οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα του ΑΙΓΑΛΕΩ και προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 με τέρματα των Στ.Κομιώτη και Ν.Σταματάκου .

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με 2 υπέροχα τέρματα του Θ.Κολοκοτρώνη έφεραν το παιχνίδι στα ίσα πριν λήξει το Α΄ημίχρονο .

Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου ήρθε η ολική ανατροπή από τους φιλοξενούμενους, με πέναλτυ που κέρδισε ο Θ.Κολοκοτρώνης και εκτέλεσε ο Τσιάκας .

Οι γηπεδούχοι πίεσαν , ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ν.Χελιώτη και πέτυχαν την ανατροπή και τη νίκη με 4-3 με το 2ο προσωπικό γκολ του Στ.Κομιώτη .

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων :

ΕΝΩΣΗ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ :
Στ. Παναγάκος , Π.Μπίλιας , Κ.Σκάγκος , Στ. Κότσαλης , Π.Χούτρης , Ν.Χελιώτης , Τ.Κουβούσης ,
Γ. Μπαρμπαρούσης , Β.Τζανετάκος , Στ. Κομιώτης , Ν.Σταματάκος , Γ.Ξανθάκος , Κ.Μπόκος , Χ.Τζανετάκος , Γ.Δρούσιας

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΙΓΑΛΕΩ:
Βαμβακούσης , Νταγκίνης , Βασιλειάδης , Συνοδινός , Τσιάκας , Υψηλάντης , Δημητρίου , Τσίλης , Πλασκοσοβίτης , Κολοκοτρώνης , Τοπάλης , Σίνος , Παπαδολουκάς , Σάμιος.

Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε ένα πολύ ωραίο δείπνο στο εστιατόριο ΜΥΣΤΕΣ στο Βλαχιώτη , με τις 2 ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους στο άμεσο μέλλον .