Η Εθνική Παμμπαίδων νίκησε Ουκρανία, ηττήθηκε από Ισπανία. Το πρόγραμμα του Σαββάτου

Ήττα από Ισπανία

Χθες Παρασκευή 11 Αυγούστου η Εθνική Παμπαίδων αντιμετώπισε την Ισπανία. Η Εθνική ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και έφτασε στη δεύτερη περίοδο να προηγείται με 15 πόντους διαφορά (32-17). Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ισπανοί ανέβασαν απόδοση και ανέτρεψαν το σκορ κερδίζοντας με σκορ 87-60.

Δεκάλεπτα: 24-13, 39-34, 49-61, 60-87

Ελλάδα (Σγουρίτσας): Ματσίρας 7 (7ρ), Πλώτας 11, Τσιμερίκας 4, Κωνσταντινίδης 3, Κόκκινος 18 (7ρ), Τσόπελας, Δαραμούσκας 6, Καραλής, Κορκοντζέλος 5, Λαγός 6, Δημάλης

Νίκη επί της Ουκρανίας

Η Εθνική Παμπαίδων δεν δυσκολεύτηκε να κάνει την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αγώνες στο τουρνουά BAM L´Alqueria που φιλοξενείται στην Βαλένθια. Επιβλήθηκε της Ουκρανίας με σκορ 90-52 πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο όπου πέτυχε 32 πόντους και δέχθηκε μόνο 7!

Δεκάλεπτα: 12-20, 14-21, 7-32, 19-17

Ελλάδα (Σγουρίτσας): Ματσίρας 8, Πλώτας 19, Τσιμερίκας 9, Κωνσταντινίδης 13, Κόκκινος 4, Τσόπελας 9, Δαραμούσκας 8, Καραλής 4, Κορκοντζέλος 11, Λαγός 3, Δημάλης 2