Κύπελλο Λακωνίας: Απίστευτη ανατροπή και ματσάρα με 11 γκολ στο Έλος! Το πανόραμα των αγώνων της Κυριακής 16/9.

Ευρώτας Έλους – Α.Ο. Δαφνίου 5 – 6

Ματσάρα στο Έλος όπου ο γηπεδούχους Ευρώτας υποδέχθηκε τον Α.Ο. Δαφνίου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 4-0 με τους φιλοξενούμενους να κάνουν μια απίστευτη ανατροπή, πετυχαίνοντας 6 γκολ σε 40 λεπτά και νικώντας 6-5!!

Σκόρερ: Ροντσέα 2, Τζανετάκος 2, Στρατήγης για το Έλος,
3-0 ημίχρονο, το 4 – 0 στο 47′, 4-1 Χριστοφιλακης,
4-2 και 4-3 Στρατάκος Χαριλης, 4-4 Νικολόπουλος Παναγιώτης,
4-5 Τσαρούχας Σπυρος, 5-5 Τζανετάκος, 5-6 Τσαρουχας Σπύρος
Χθες Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου τελέστηκε το μνημόσυνο ενός έτους στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στο Δαφνί στη μνήμη του αδικοχαμένου Παναγιώτη Κουτσοβασίλη.

ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ – ΑΠΟ ΒΕΛΙΩΝ 3-0
Γήπεδο Αμυκλών, Κυριακή 16/09/2018

Νιάρχος Π. Μπορισενκο, Νιάρχος Δ.

ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο.Κ : 5 – 1.

Σκόρερς: ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ : ΑΛΙΜΠΑΛΗΣ (2) – ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ Κ – ΚΟΥΦΑΚΟΣ Β – ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΣ Στ. Α.Ο.Κ : ΚΕΚΕΡΗΣ Γ.

Ο σημερινός αγώνας έγινε στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Γ’ Ομίλου της ΕΠΣ Λακωνίας. Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε 1′ λεπτού σιγή στην μνήμη του Γρηγόρη Κεκερη, αθλητικού παράγοντα του Α.Ο.Κ