Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου επί του Α.Ο. Υπάτου. Η Ένωση επικράτησε 1 – 0 του Α.Ο Υπάτου στο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου πήρε μεγάλο διπλό στο Δημοτικό Στάδιο Σχηματαρίου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Α.Ο. Υπάτου.
Σκόρερ της αναμέτρησης ο Σεκούμπα Ντιατά στο 62′ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!
Με αυτή τη νίκη η Ένωση έφτασε τους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην 3η θέση του 8ου ομίλου!
Ο Αστέρας Βλαχιώτη αναδείχθηκε ισόπαλος 2 – 2 με τον Παναρκαδικό εντός έδρας παρότι βρέθηκε να χάνει 0-2.
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ – Α.Ο. ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ 0-0
Α.Ο. ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-4
Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ 1-0
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 1-2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2-2
Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ – Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ 0-1
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ 1-0
Α.Ο. Υπάτου 0 – 1 τελικό Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (ημίχ 0 – 0)
Γκολ: Ντιατά με πέναλτι το 0 – 1 στο 62′.
Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Καλογερής, Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Εμέκα, Γιώργος Αναστασάκος, Μπιταξής (85′ Ζαραφέτας), Κοντογιάννης (52′ Λεωνίδας Ρασσιάς), Σικαλόπουλος (37′ Στέφανος Ρασσιάς 90′ (Γεωργαντάς), Ντιατά.
Αμβρυσσέας Δίστομου 0 – 0 τελικό Α.Ο. Κατασταρίου (ημίχ 0 – 0)
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ: (Δρακόπουλος) Ντουμάνης, Στασινόπουλος, Καραλής, Τέλλος, Ζυγογιάννης, Χαραλαμπίδης, Μανιδάκης, Σένκα, Φωτόπουλος, Δήμου, Αντωνίου.
ΑΟΚ ΖAKYΝΘΟΥ: (Νόλης) Δρακόπουλος, Τηλιόπουλος, Παναγόπουλος, Σωτηρόπουλος, Καρβούνης, Δημουλάς, Πέττας, Μιχαηλίδης (80΄ Μαρίνος), Κουρέλλας (90+3 Μαρούδας), Κάρδαρης (90+1 Κορφιάτης), Μεζίνι (83΄ Δρόσος).
Α.Ο. Εικοσιμίας 0 – 4 τελικό Α.Ο. Καλαμάτα (ημίχ 0 – 4)
Γκολ: Μίνγκας το 0 – 1 στο 3′, Γιονδης στο 8, Φούσσης στο 17′, Γιονδής το 0 – 4 στο 26′.
Καλαμάτα: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Αλιατίδης (88′ Μπίζος), Βοσκόπουλος, Αντωνιάδης, Πινδώνης, Φουάσης, Μαστραντωνάκης (80′ Ζαχαρόπουλος), Μίνγκας (65′Λαθύρης), Γιόνδης (70′ Αθανασόπουλος).
Παναργειακός 1 – 0 τελικό Ασπρόπυργος (ημίχ 1 – 0)
Γκολ: Συρεγγέλας το 1 – 0 στο 2′.
Α.Π.Ο. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Αντωνόπουλος): Φαρμάκης, Παναγιωτου, Μπουτας, Καλύβας, Μπριλακης, Κυριακόπουλος, Τσιμικλης, Παπασπυρος (26′ Μαρινης), Συρεγγελας (92′ Krol), Μπουντοπουλος (Mustafaj), Καδας.
ΕΝΩΣΗ ΑΣΠΡΟΠΎΡΓΟΥ (Βαζάκας): Κατσουλης, Τσουκαλάς, Πρικας (72′ Κιρτζιαλιδης), Νικολάου, Ζωνας, Νάκας (88′ Ζωγράφος) Δουκάκης, Σταύρου, Μιλιτς, Μπελης, Χατζοβασιλακης (54′ Vaz Mendes).
Ένωση Ερμιονίδας 1 – 0 τελικό Ένωση Λέρνας (ημίχ 1 – 0)
Γκολ: Πούτσι το 1 – 0 στο 16′.
Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 2 τελικό Παναρκαδικός (ημίχ 0 – 2)
Γκολ: Τσιώλης το 0 – 1 στο 9′, Γεωργόπουλος το 0 – 2 στο 16′,
Καρνιάτης το 1 – 2 στο 72′, Μπερδούσης το 2 – 2 στο 81′,
Πάμισος 1 – 2 τελικό Μανδραϊκός (ημίχ -)
Γκολ: Ντούλιας το 0 – 1 στο 28′, Μπριλλάκης το 1 – 1 στο 36′, Πουλάκης το 1 – 2 στο 87′.
Πάμισος (Κακαλέτρης): Τσάμης, Δημητρακόπουλος, Σαραντόπουλος, Μπριλάκης, Δοδοντσάκης, Μωράκης, Ντεναγιέρ, Ρήγας, Αμίρι, Ηλιόπουλος, Σέγκμπια
Μανδραϊκός (Σπάθας): Ιωσήπου, Χαλκιάς, Τσακίρης, Ντούμπερετ, Στρατάκης, Μπούσης, Κωνσταντινίδης, Μελετίδης, Πασαλίδης, Ντούλιας.
Toπικά Λακωνίας
Ομάδα | Βαθμοί | Αγώνες | Νίκες | Ισοπαλίες | Ήττες | Υπέρ | Κατά | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΚΑΛΑΜΑΤΑ | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 |
2. | ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 | 1 |
3. | Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 |
4. | Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 |
5. | ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ-ΔΟΞΑ | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 1 |
6. | ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 |
7. | Α.Ο. ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 |
8. | ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 |
9. | Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 |
10. | ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 |
11. | ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 7 |
12. | ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 |
13. | ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 |
14. | Α.Ο. ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 13 |
Η επόμενη (4η) αγωνιστική
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – Α.Ο. ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ
Α.Ο. ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ