Απόλλων Ξηροκαμπίου: Σπηλιωτόπουλος, Ολάνης και πρόκριση

Ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου φιλοξενήθηκε από τον Αίαντα Ευρώτα το Σάββατο 27/10 στο γήπεδο της Γλυκόβρυσης. Ο Αίαντας ευτύχησε να προηγηθεί με 1-0 ύστερα από εύστοχη εκτέλεση φάουλ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Το 1-0 έμεινε μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, καθώς οι παίχτες τις ομάδας μας δεν κατάφεραν να μετατρέψουν σε γκολ αρκετές από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και στο 94 ο Γ. Διαμαντάκος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στη παράταση κ ύστερα από πέναλτυ που κέρδισε ο Απόλλωνας ο Δ. Κοθούρλας έγραψε το 1-2, όπου αυτό ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους ανθρώπους και τη διοίκηση του Αίαντα Ευρώτα για την άψογη φιλοξενία τους. Αξίζουν συγχαρητήρια τόσο για τους αθλητές όσο και για τη προσπάθεια που κάνουν για τον τόπο τους και τη νεολαία της περιοχής.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι αυτός για τη 3η αγωνιστική ημέρα για το Πρωτάθλημα του Α΄ τοπικού Λακωνίας, με αντίπαλο τον Ευρώτα Έλους. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί αύριο Σάββατο 3/11 και ώρα 3:00μ.μ. στο γήπεδο Ν. Παπαδάκος στο Ξηροκάμπι. Καλούμε τους φίλους της ομάδας μας να στηρίξουν το σύλλογό μας και τους αθλητές του στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της χρονιάς για το πρωτάθλημα.

Τέλος ανακοινώνουμε ότι, ποδοσφαιριστής της ομάδας μας είναι από σήμερα ο Νικόλαος Σπηλιωτόπουλος. Για τον Νίκο δεν χρειάζονται ιδιαίτερες συστάσεις καθώς αποτέλεσε μέλος της ομάδας της ΠΑΕ Σπάρτης κατά τις ανοδικές πορείες της στα πρωταθλήματα των επαγγελματικών κατηγοριών, όπως επίσης και του Αστέρα Βλαχιώτη.

Επίσης μέλος της ομάδας μας αποτελεί και ο Μάριος Ολάνης ο οποίος ήρθε στην ομάδα μας από την ομάδα νέων της ΠΑΕ Σπάρτης .

Ευχόμαστε και στους δύο αθλητές να έχουν υγεία και επιτυχίες και τους ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη που μας έδειξαν.