Πρεμιέρα με ισοπαλίες για τις μικτές Λακωνίας

Η πρεμιέρα των μικτών ομάδων της Λακωνίας στα πρωταθλήματα προεπιλογής των εθνικών ομάδων κ14 και κ16 έγινε την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου στο γήπεδο των Αμυκλών.

Οι αγώνες έγιναν υπό το βλέμμα του προπονητή της Εθνικής ομάδας παίδων – κάτω των 14 – Ελευθεριάδη Θεόδωρου.

Η ομάδα παίδων – κ14 της Λακωνίας αναδείχθηκε ισόπαλη 1 – 1 με την αντίστοιχη της Αργολίδας.  Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Καραντζούλη και ισόφαρισε ο Παπασπυριδάκος στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Για την ομάδα παίδων της Λακωνίας αγωνίστηκαν οι:

Μιχαλάκος, Κουλογεωργίου, Κατσουρίνης, Χριστάκης, Ρουσάκος, Πανταζής, Ταγκλής, Βουνισέας, Παπασπυριδάκος, Σκιαδάς, Δούλφας.

Μηνογιάννης, Μιχαλούτσος, Αγαθίας, Πιερράκος, Καπασούρης, Μέγρης, Γκλουχ.

Η ομάδα νέων – κ16 της Λακωνίας αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της Αργολίδας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2. Μάλιστα έχασε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη.  Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τους Θεοδοσιάδη, Ζούγλη, οι Λάκωνες μείωσαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Χαντζή και ισοφάρισαν με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την ομάδα νέων της Λακωνίας αγωνίστηκαν οι:

Λάτσης, Γρεβενίτης, Τσουμάκος, Παναγόπουλος, Γορανίτης, Αντωνίου, Δημητρακάκης, Χαντζής, Κουτσοβασίλης, Σταθάκης, Χατζησιμιώτης.

Μπουτσικάρης, Κώστας, Κουτσιουμάρης, Καπουρελάκος, Αντωνίου, Παπαγεωργίου, Κουλούρης.

Προπονητές των ομάδων της Λακωνίας ο Παναγιώτης Φλουτσάκος και της Αργολίδας ο Νεφρός Κωνσταντίνος.

Επόμενοι αγώνες για τους Λάκωνες είναι προγραμματισμένοι για την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου στη Κορινθία.