Απόλλων Ξηροκαμπίου: Νίκη και ευχαριστήριο

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας τη πορεία της στο πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας Λακωνίας.

Τη Κυριακή 25/11 ο Απόλλωνας φιλοξένησε τον Βοία Νεάπολης στο Ξηροκάμπι για την 6η αγωνιστική. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Απόλλωνας είχε κάνει το 2-0 με δύο γκολ του Δ. Κοθρούλα. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Απόλλωνα να είναι μπροστά στο σκορ με4-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πέτυχε άλλα τρία γκολ και τελικά το σκορ να κλείνει με 7-1. Τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι Α. Κατσιαφούρος (2), Γ. Σπυρόπουλος, Γ. Χριστάκης και Γ. Κωστακος.

Ο Απόλλωνας συνεχίζει στη 3η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, ένα λιγότερο από τον δεύτερο Ατρόμητο Συκεάς και δύο από τον πρωτοπόρο Πανγυθεατικό.
Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο του Ξηροκαμπίου στον αγώνα αυτό, καθώς επίσης και τα μέλη της ομάδας μας που πριν και μετά τον αγώνα προσέφεραν γεύμα στους ποδοσφαιριστές της ομάδας και το Δ.Σ. του Απόλλωνα.

Η επόμενη αγωνιστική έχει οριστεί για το Σάββατο 1/12 και ώρα 3:00 μ.μ. όπου ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου θα αντιμετωπίσει στο Γεράκι το Κάστρο Γερακίου.