Σπάρτη: Ήττα των νέων στα Χανιά

H ομάδα νέων της Σπάρτη ηττήθηκε με σκορ 7-1 στα Χανιά από τον ΑΟΧ Κισσαμικό. Ένα ταξίδι με πολύ κακές συνθήκες, πραγματική ταλαιπωρία για τους φιλοξενούμενους.Η αποστολή αποτελείτο από 14 ποδοσφαιριστές.

Αυτή ήταν η 3η νίκη για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, που ανέβηκε στους 9 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Λακωνίας παραμένει χωρίς βαθμό.

Μόλις στο 3′ ο προερχόμενος από την πρώτη ομάδα Γρηγορόπουλος άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ, εκμεταλλευόμενος την απόκρουση του Σίνη σε εκτέλεση πέναλτι του Σκουλά, για να πετύχει το 2-0 στο 24′ ο Κεχαγιάς, που επίσης είναι επαγγελματίας. Μέχρι το ημίχρονο ακολούθησαν ακόμη δύο γκολ από τους Λουβιτάκη (30′) και Τζεμολλάρι (44′) για το 4-0.

Οι παίκτες του Νίκου Καντεράκη συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κουκούλη να πετυχαίνει το 5-0 στο 60′ και τον προερχόμενο από τον πάγκο Ντόντα πέντε λεπτά μετά να «γράφει» το 6-0. Με το δεύτερο γκολ του στο 81′ ο Γρηγορόπουλος ανέβασε το σκορ στο 7-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 85′ με τον Χρυσούλη.

ΠΗΓΗ: athlitiko.gr