Football League: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 18ης αγωνιστικής

 

# Ομάδα Αγώνες Nίκες Ισοπαλίες Ήττες Διαφορά Βαθμοί
1. Βόλος 18 14 2 2 39:13 44
2. Απόλλων Λάρισας 18 9 6 3 25:16 33
3. Παναχαΐκή 18 8 7 3 18:13 31
4. Α.Ο. Κασσιόπη 18 9 3 6 19:14 30
5. Απόλλων Πόντου 18 9 3 6 16:12 30
6. Πλατανιάς 18 7 8 3 23:13 29
7. Εργοτέλης 18 8 3 7 24:19 27
8. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 18 7 3 8 18:15 24
9. Ηρακλής 18 6 5 7 20:18 23
10. Δόξα Δράμας 18 6 5 7 20:23 23
11. ΑE Καραϊσκάκης Άρτας 18 6 3 9 9:19 21
12. Αήττητος Σπάτων 18 4 6 8 13:20 18
13. Ηρόδοτος 18 5 3 10 12:25 18
14. Τρίκαλα 18 4 5 9 14:20 17
15. Σπάρτη 18 3 6 9 14:24 15
16. Αιγινιακός 18 3 4 11 15:35 13

 

18η αγωνιστική

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

Εργοτέλης – Σπάρτη 1-1 (67’ Μπάτζιος – 27’ πεν. Γκαλβάο)

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας 1-0 (2’ πεν. Ελευθεριάδης)

Δόξα Δράμας – Πλατανιάς 2-2 (28′ Κρουθ, 74′ Μακρής – 59′ Καραγκούνης, 64′ Μπιανκόνι)

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Τρίκαλα 1-0 (81′ αυτογκόλ)
Αιγινιακός – Ηρακλής 1-0 (34′ Γρανάδο)
Απόλλων Πόντου – ΝΠΣ Βόλος 1-0 (45+ Γεωργιάδης)
Κέρκυρα – Αήττητος Σπάτων 0-2 (64′ Λύρας, 88′ Ταμπάκης)
ΑΕ Καραϊσκάκης – Ηρόδοτος 1-0 (18′ Άλεξιτς)

 

Εργοτέλης 1 – 1 τελικό Σπάρτη (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Γκαλβάο το 0 – 1 στο 27′ με πέναλτι, Μπάτζιος το 1 – 1 στο 67′,

Στατιστικά: Κόρνερ 8-4, Κίτρινες 3-5

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης (46′ Κατσούρι), Κοιλιάρας, Μπαχανάκ, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (59′ Ροβίθης), Μπρους, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Έφορντ, Κουατένγκ (70′ Καπνίδης).

Σπάρτη (Μαρίνος Σατσιάς): Πάντος, Κολτσίδας, Λώλος, Τσίμαν, Ζαχαριουδάκης, Αρώνης, Τιεντσέ, Νάτσης, Αγγελόπουλος(65′ Τιράρ), Γκαλβάο (30′ Ρόμο), Καινούργιος.

Παναχαϊκή 1 – 0 τελικό Απόλλων Λάρισας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ελευθεριάδης το 1 – 0 με πέναλτι στο 2′,

Στατιστικά: Κόρνερ 8-1, Κίτρινες 6-2

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Φουρλάνος, Πλέγας, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός.

Απόλλων Λάρισας (Άριαν Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Καρατάσιος, Κοντοές, Σουλιώτης, Καμπέρης, Μπραμπίγια, Τασιούλης, Λίταινας, Πολέτο, Λουκάο.

 

 

19η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

15:00 Βόλος – Κισσαμικός

15:00 Ηρόδοτος – Δόξα Δράμας

15:00 Πλατανιάς Χανίων – Απόλλων Πόντου

15:00 Τρίκαλα – Εργοτέλης

Κυριακή 3 Μαρτίου

15:00 Καραϊσκάκης – Κέρκυρα

15:00 Αήττητος Σπάτων – Αιγινιακός

15:00 Ηρακλής – Παναχαϊκή

15:00 Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας