Σπαρτιατικός: Την Κυριακή το ντέρμπι των πρωτοπόρων

Κρίσιμο αγώνα δίνει η αντρική ομάδα μπάσκετ τού Σπαρτιατικού την ερχόμενη Κυριακή  το απόγευμα στις 8 στο κλειστό γυμναστήριο Σπάρτης. Υποδέχεται ένα από τα φαβορί για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος, την ομάδα των Δρομέων Τρίπολης στο ντέρμπι των πρωτοπόρων. Δρομείς, Σπαρτιατικός και Ακάδημος Καλαμάτας έχουν από μία ήττα και ο αγώνας έχει μεγάλη σημασία αφού

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 18 Ιανουαρίου

18/01/2019 EUROSPORT Αυστραλιανό Όπεν  Τένις 02:00 EUROSPORT 2 Αυστραλιανό Όπεν  Τένις 02:00 FOX SPORTS Maple Leafs – Lightning  NHL 02:30 COSMOTE SPORT 4 Oklahoma City Thunder-Los Angeles Lakers  NBA 04:30 ΕΡΤ PLAY 1 Ημιτελικός: Περιστέρι-Βουλιαγμένη  Πόλο Κύπελλο Ελλάδας 18:00 NOVASPORTS 3 Αναντολού Εφές – Νταρουσάφακα  Euroleague 19:30 NOVASPORTS 2 Ζάλγκιρις – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ  Euroleague 20:00

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 17 Ιανουαρίου

17/01/2019 FOX SPORTS Creighton-St.John’s  NCAA 01:30 EUROSPORT 2 Αυστραλιανό Open  Τένις 02:00 EUROSPORT Αυστραλιανό Open  Τένις 02:00 COSMOTE SPORT 4 Μπόστον Σέλτικς-Τορόντο Ράπτορς  NBA 03:00 FOX SPORTS Butler-DePaul  NCAA 03:30 EUROSPORT 2 Masters Λονδίνο  Σνούκερ 15:00 COSMOTE SPORT 6 Ολυμπιακός-Μπουγιουκσεχίρ  CEV Champions League βόλεϊ 18:00 NOVASPORTS 2 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπάγερν Μονάχου  Euroleague 19:00 EUROSPORT Masters Λονδίνο 

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τέταρτης 16 Ιανουαρίου

16/01/2019 FOX Seton Hall-Providence  NCAA College Football 01:30 EUROSPORT Αυστραλιανό Open  Τένις 02:00 EUROSPORT Masters Λονδίνο  Σνούκερ 03:00 COSMOTE SPORT 4 Nuggets-Warriors  NBA 04:00 NOVASPORTS 1 Νίζνι-Μπάνβιτ  Basketball Champions League 18:00 ΕΡΤ2 Ολυμπιακός-Σοπρον  FIBA Euroleague Γυναικών 18:00 NOVASPORTS 2 ΑΕΚ-Ντιζόν  Basketball Champions League 19:30 NOVASPORTS 4 Τουλούζ-Λιόν  Γαλλικό Πρωτάθλημα 20:00 EUROSPORT Masters Λονδίνο  Σνούκερ 20:45

διάβασε περισσότερα →

Χοροεσπερίδα ομάδων Ποδοσφαίρου & Μπάσκετ Μονεμβασίας

Χοροεσπερίδα ομάδων Ποδοσφαίρου & Μπάσκετ Μονεμβασίας . Ζωντανή μουσική , καλό φαγητό , άφθονο κρασί και πλούσια δώρα. Σας ενημερώνουμε ότι στην εκδήλωση μας , θα γίνει βράβευση της περσινής ομάδας μπάσκετ , η οποία κατάκτησε το πρωτάθλημα της Β´ κατηγορίας και την άνοδο της στην Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Να είστε όλοι εκεί για τις ομάδες

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 11 Ιανουαρίου

11/01/2019 FOX SPORTS Maple Leafs – Devils NFL 02:00 COSMOTE SPORT 4 San Antonio Spurs-Oklahoma City Thunder NBA 04:30 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών, Σίδνεϊ Τένις 07:00 EUROSPORT ATP, Ημιτελικοί Τένις 07:00 EUROSPORT ATP, Ημιτελικοί Τένις 12:00 NOVASPORTS 2 ΤΣΣΚΑ – Μακάμπι Euroleague 19:00 NOVASPORTS 4 Μπούντουτσνοστ – Νταρουσάφακα Euroleague 20:00 NOVASPORTS 5 Μπασκόνια – Γκραν Κανάρια

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 10 Ιανουαρίου

10/01/2019 FOX Predators-Blackhawks  NHL 03:00 COSMOTE SPORT 4 Ρόκετς-Μπακς  NBA 03:00 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών, Σίδνεϊ  Τένις 06:00 EUROSPORT Γκραν Σλαμ – Αυστραλιανό OPEN  Τένις 08:00 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών – Σίδνεϊ  Τένις 12:00 EUROSPORT Παγκόσμιο Κύπελλο Όμπερχοφ  Δίαθλο 15:15 NOVASPORTS 3 Αναντολού Εφές-Χίμκι  Euro League 19:00 COSMOTE SPORT 1 Λαμία-Παναθηναϊκός  Κύπελλο Ελλάδας 19:30 NOVASPORTS 1 Φενερμπαχτσέ-Ζαλγκίρις 

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 9 Ιανουαρίου

09/01/2019 FOX Τζορτζτάουν-Ξαβιέρ  NCAA College Football 01:00 COSMOTE SPORT 4 Σίξερς-Γουίζαρντς  NBA 02:00 FOX Μπάτλερ-Σίτον Χολ  NCAA College Football 03:30 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών – Σίδνεϊ  Τένις 04:00 EUROSPORT Γκραν Σλαμ – Αυστραλιανό OPEN  Τένις 06:00 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών, Σίδνεϊ  Τένις 10:00 EUROSPORT Γκραν Σλαμ – Αυστραλιανό OPEN  Τένις 12:00 COSMOTE SPORT 1 Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος  Κύπελλο

διάβασε περισσότερα →

Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 8 Ιανουαρίου

08/01/2019 FOX SPORTS National Championship Game  NCAA College Football 03:00 COSMOTE SPORT 4 Μπακς-Τζαζ  NBA 03:00 COSMOTE SPORT 7 Μάβερικς-Λέικερς  NBA 03:30 EUROSPORT Τουρνουά Ανδρών, Σίδνεϊ  Τένις 06:00 COSMOTE SPORT 3 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος  Κύπελλο Ελλάδας 15:00 COSMOTE SPORT 1 Παναχαϊκή-ΠΑΟΚ  Κύπελλο Ελλάδας 17:00 COSMOTE SPORT 2 Ξάνθη-Ολυμπιακός  Κύπελλο Ελλάδας 17:15 NOVASPORTS 4 Χίμκι-Φενέρμπαχτσε  Euroleague 19:00

διάβασε περισσότερα →

Σπαρτιατικός: Νικηφόρα ξεκίνησε το 2019

11η αγωνιστική Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ 2018-19   Νικηφόρα ξεκίνησε την νέα χρονιά ο Σπαρτιατικός, κατακτώντας σημαντική νίκη, επί του ΑΠΣ Ακάδημου με 68-66. Μια σπουδαία εμφάνιση των παικτών του Μιχάλη Βερβαινιώτη, μπροστά σε ένα ένθερμο κοινό,  που φέρνει  το Σπαρτιάτικο στην 1η θέση της βαθμολογίας.   Διαιτητές: Τσιμπούρης, Δούβρης δεκάλεπτα: 16-16, 30-30, 48-44, 68-66.

διάβασε περισσότερα →