Συμμετοχή ακαδημίας Αίαντα Ευρώτα στο Καρπενήσι Soccer Camp

0
162

Η ακαδημία του Αίαντα Ευρώτα αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά το σημαντικό έργο της και θέλοντας να δώσει στα παιδιά περισσότερες ποδοσφαιρικές εμπειρίες, ταξίδεψε την Kυριακή 22 Ιουνιου στο Καρπενήσι για να λάβει μέρος στο Karpenisi summer cup 2014.   To τουρνουά αποτελεί το ένα από τα δυο τουρνουά ακαδημιών που διεξάγονται στο Καρπενήσι από την Sport Team.  Την Τετάρτη 25 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί και οι απονομές στις νικήτριες ομάδες. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε το διάστημα 22-25 Ιουνίου. Συμμετείχαν πολλές ακαδημίες από διάφορες περιοχές της χώρας, αλλά και η Κυπριακή F.C.
Η ομάδα του Αίαντα Ευρώτα κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία Junior (2003-2004).

Ευχαριστούμε την ακαδημία για την διάθεση των φωτογραφιών.

aintas5 aintas4 aintas3 aintas2 aintas1 aintas

Οι βαθμολογίες των ομίλων και η τελική φάση:

Junior 2003-2004

1ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
F.C. United78-5
Αίαντας Ευρώτα69-6
Αστέρας Ρεθύμνου27-9
Α.Π. Καρπενήσι 200215-9

 

2ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Δήμητρα/Απόλλων920-2
Ατσαλένιος67-4
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης34-7
Ρεθυμνιακός01-19

 

Κατάταξη(1-4)

1F.C. United
2Δήμητρα/Απόλλων
3Αίαντας Ευρώτα
4Ατσαλένιος

 

Η F.C. United απέκλεισε στον ημιτελικό τον Ατσαλένιο με 1-0 και η Δήμητρα/Απόλλων τον Αίαντα Ευρώτα με 4-3 στα πέναλτι(2-2 κ.δ). στο προπαιδικο Στους δυο ημιτελικούς Αριστέας και Α.Ο.Ν.Α. επιβλήθηκαν με 1-0 και οι δυο των Ατσαλένιου και Δήμητρα/Απόλλων αντίστοιχα.

 

Προπαιδικό(2001-2002)

1ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Αριστέας Άργους65-1
ΠΑΟΚ Λαμίας33-4
Α.Π. Καρπενήσι 200200-4

 

2ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Ατσαλένιος43-0
Πανθησειακός43-0
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου 100-6

 

3ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης412-0
Αίαντας Ευρώτα45-2
Ρεθυμνιακός02-17

 

4ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Δήμητρα/Απόλλων410-0
Χαραυγιακός48-0
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου 200-18

 

Κατάταξη(1-4)

1Αριστέας Άργους
2Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης
3Δήμητρα/Απόλλων
4Ατσαλένιος

Παιδικό(1999-2000)

 

1ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης67-4
Λίντο43-3
Σάντος Πανοράματος46-7
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου14-6

 

2ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Δήμητρα/Απόλλων711-2
Ατσαλένιος76-1
Σούρμενα 133-7
Πανθησειακός03-13

 

3ος Όμιλος

ΟμάδαΒαθμοίΤέρματα
Αριστέας Άργους67-2
Αστέρας Ρεθύμνου34-3
Σούρμενα 202-8

 

Κατάταξη(1-4)

1Δήμητρα/Απόλλων
2Ατσαλένιος
3Αριστέας Άργους
4Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης

πηγή: evrytaniasport.blogspot.gr