Συμμετοχή ακαδημίας Αίαντα Ευρώτα στο Καρπενήσι Soccer Camp

0
1

Η ακαδημία του Αίαντα Ευρώτα αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά το σημαντικό έργο της και θέλοντας να δώσει στα παιδιά περισσότερες ποδοσφαιρικές εμπειρίες, ταξίδεψε την Kυριακή 22 Ιουνιου στο Καρπενήσι για να λάβει μέρος στο Karpenisi summer cup 2014.   To τουρνουά αποτελεί το ένα από τα δυο τουρνουά ακαδημιών που διεξάγονται στο Καρπενήσι από την Sport Team.  Την Τετάρτη 25 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί και οι απονομές στις νικήτριες ομάδες. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε το διάστημα 22-25 Ιουνίου. Συμμετείχαν πολλές ακαδημίες από διάφορες περιοχές της χώρας, αλλά και η Κυπριακή F.C.
Η ομάδα του Αίαντα Ευρώτα κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία Junior (2003-2004).

Ευχαριστούμε την ακαδημία για την διάθεση των φωτογραφιών.

aintas5 aintas4 aintas3 aintas2 aintas1 aintas

Οι βαθμολογίες των ομίλων και η τελική φάση:

Junior 2003-2004

1ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
F.C. United 7 8-5
Αίαντας Ευρώτα 6 9-6
Αστέρας Ρεθύμνου 2 7-9
Α.Π. Καρπενήσι 2002 1 5-9

 

2ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Δήμητρα/Απόλλων 9 20-2
Ατσαλένιος 6 7-4
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης 3 4-7
Ρεθυμνιακός 0 1-19

 

Κατάταξη(1-4)

1 F.C. United
2 Δήμητρα/Απόλλων
3 Αίαντας Ευρώτα
4 Ατσαλένιος

 

Η F.C. United απέκλεισε στον ημιτελικό τον Ατσαλένιο με 1-0 και η Δήμητρα/Απόλλων τον Αίαντα Ευρώτα με 4-3 στα πέναλτι(2-2 κ.δ). στο προπαιδικο Στους δυο ημιτελικούς Αριστέας και Α.Ο.Ν.Α. επιβλήθηκαν με 1-0 και οι δυο των Ατσαλένιου και Δήμητρα/Απόλλων αντίστοιχα.

 

Προπαιδικό(2001-2002)

1ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Αριστέας Άργους 6 5-1
ΠΑΟΚ Λαμίας 3 3-4
Α.Π. Καρπενήσι 2002 0 0-4

 

2ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Ατσαλένιος 4 3-0
Πανθησειακός 4 3-0
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου 1 0 0-6

 

3ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης 4 12-0
Αίαντας Ευρώτα 4 5-2
Ρεθυμνιακός 0 2-17

 

4ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Δήμητρα/Απόλλων 4 10-0
Χαραυγιακός 4 8-0
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου 2 0 0-18

 

Κατάταξη(1-4)

1 Αριστέας Άργους
2 Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης
3 Δήμητρα/Απόλλων
4 Ατσαλένιος

Παιδικό(1999-2000)

 

1ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης 6 7-4
Λίντο 4 3-3
Σάντος Πανοράματος 4 6-7
Σχολή Ολυμπιακού Χαλανδρίου 1 4-6

 

2ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Δήμητρα/Απόλλων 7 11-2
Ατσαλένιος 7 6-1
Σούρμενα 1 3 3-7
Πανθησειακός 0 3-13

 

3ος Όμιλος

Ομάδα Βαθμοί Τέρματα
Αριστέας Άργους 6 7-2
Αστέρας Ρεθύμνου 3 4-3
Σούρμενα 2 0 2-8

 

Κατάταξη(1-4)

1 Δήμητρα/Απόλλων
2 Ατσαλένιος
3 Αριστέας Άργους
4 Α.Ο. Νέων Αργυρούπολης

πηγή: evrytaniasport.blogspot.gr