Ευρώτας Έλους – Κάστρο Μονεμβασιάς 2 – 3

0
59

Με τελικό σκορ 3 – 2 υπέρ του Κάστρου έληξε το φιλικό μεταξύ του Ευρώτα Έλους και του Κάστρου Μονεμβασιάς που έγινε στο γήπεδο του Ελους σήμερα Τρίτη. Το ημίχρονο έληξε με την ομάδα της Μονεμβάσιας να προηγείται 2 – 1.  Το πρώτο γκολ της ομάδας του Έλους πέτυχε ο Μιχάλης Ρουμπής.  To πρώτο γκολ του Κάστρου πέτυχε ο Χούτρης και το δεύτερο ο Κλέαρχος Τζώρτζης.  Στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε ο Ευρώτας Έλους με γκολ του Madalin Roncea μετά από ασσίστ του Μαργαρίτη.  Το τελικό 2 – 3 διαμόρφωσε ο Φαμπιάν το νέο απόκτημα του Κάστρου Μονεμβασιάς.  Οι δύο προπονητές, Θόδωρος Σταμόγιαννος για τους γηπεδούχους και Νεκτάριος Νιάκουλας για τους φιλοξενούμενους πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο. Σε επόμενο άρθρο θα σας ενημερώσουμε και για τις μεταγραφικές κινήσεις του Κάστρου Μονεμβασιάς.  Θα γίνει νεότερη ενημέρωση του άρθρου με περισσότερες πληροφορίες όπως αρχικές 11άδες.