Λίστα συμμετεχόντων 1ου Φειδιππίδειου Δρόμου

0
100

Γράφει ο Νίκος Μπακής

Λίγα εικοσιτετράωρα απέμειναν για τον 1ο Φειδιππίδειο Δρόμο, ο οποίος μπήκε πλέον στην τελική του ευθεία. Η εκκίνηση θα δοθεί την Παρασκευή 5 Σεπτεμβρίου, στις 5 το απόγευμα, μπροστά από τον σταθμό του «Θησείου» στο άγαλμα του Θησέα και ο αγώνας θα ολοκληρωθεί στο άγαλμα του Λεωνίδα στην Σπάρτη, την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου, στις 9 το πρωί.

Οι τρεις Σπαρτιάτες Στέλλα Μαρκάκου, Μιχάλης Δημητρακάκης και Νίκος Δασκαλόπουλος είναι πανέτοιμοι για την μεγαλύτερη πρόκληση της ζωής τους. Οι τρεις συμπατριώτες μας τρέχουν ενωμένοι και αποφασισμένοι, να τιμήσουν όχι μόνο την πόλη μας, αλλά οραματίζονται και την δημιουργία ενός υπερσύγχρονου μουσείου στην Σπάρτη, αντάξια της λαμπρής Ιστορίας της.

«Όλοι Έλληνες Ενωμένοι, με μία Γροθιά, με ένα Όραμα

ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΤΗ ΣΠΑΡΤΗ ΤΩΡΑ ΧΡΕΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ»

  Η Οργανωτική Επιτροπή θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά: 1) Την ευγενική χορηγία της εταιρίας SPARTA TAXI SERVICE, για την δωρεάν μεταφορά των αθλητών κατά την διάρκεια του αγωνίσματος. 2) Τη στήριξη του αγώνα από όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης της Σπάρτης και 3) την ηθική συμπαράσταση και την εθελοντική προσφορά των Σπαρτιατών.

Για χρηστικές πληροφορίες, αλλά και για τους κανονισμούς του αγώνα μπορεί κανείς να τα παρακολουθήσει αναλυτικά στην παρακάτω ιστοσελίδα:

[http://www.doliho.gr/fidipidios.html]

Τέλος σας παραθέτουμε τη λίστα με τα νούμερα και τα ονόματα των Ελλήνων και ξένων συμμετεχόντων. Ευχόμαστε σε όλους τους δρομείς ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ.

  ΤΕΛΙΚΗ ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

  1. ΜΑΡΚΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ                                            ΓΥΝΑΙΚΑ
  2. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ
  3. ΚΡΙΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  4. ΔΩΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  5. ΣΥΝΤΕΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
  6. ΚΡΙΤΣΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  8. ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
  9. ΛΑΔΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  10. ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  11. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  12. ΠΕΧΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  13. ΠΥΡΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  14. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
  15. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
  16. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
  17. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΗΣ
  18. ΣΥΡΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  19. ΓΑΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  20. ΦΟΛΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΩΥΣΗΣ
  21. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
  22. ΝΟΜΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
  23. ΛΙΑΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  24. ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
  25. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  26. ΒΗΛΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  27. ΖΩΝΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  28. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
  29. ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  30. ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ
  31. ΚΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  32. ΚΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  33. ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
  34. ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  35. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  36. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
  37. ΞΕΝΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
  38. ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
  39. ΧΑΛΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  40. ΓΕΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  41. ΖΙΑΜΠΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  42. ΚΙΟΥΡΕΛΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                                          ΓΥΝΑΙΚΑ
  43. ΚΑΜΠΑΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
  44. ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  45. ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ
  46. ΝΑΚΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
  47. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  48. ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  49. ΠΑΤΑΚΑΣ ΘΕΡΙΝΟΣ
  50. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
  51. ΧΑΤΖΗΣ ΑΔΑΜ
  52. ΤΖΙΜΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  53. ΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  54. ΣΑΧΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  55. ΑΓΑΘΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
  56. ΤΖΙΛΙΑΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  57. ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                                                       ΓΥΝΑΙΚΑ
  58. ΒΑΓΙΑΚΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  59. ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  60. ΠΑΥΛΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  61. ΚΑΡΑΜΠΕΤΙΑΝ ΜΑΡΙΟΣ
  62. ΡΑΖΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  63. ΚΟΥΤΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ
  64. ΔΟΥΡΟΥΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  65. ΖΕΜΑΔΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  66. ΠΑΡΛΑΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  67. ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  68. ΔΟΥΚΑ ΣΟΦΙΑ                                                                          ΓΥΝΑΙΚΑ
  69. ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  70. ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  71. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  72. ΣΤΡΟΥΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΣΑΝ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΥΠΕΡΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΚΑΗ ΠΟΘΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΣΤΟΝ 1ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΕΙΟ ΔΡΟΜΟ.

  1. BTOCKLEBANK SUSAN                  ΓΥΝΑΙΚΑ         UK
  1. SHIPLEY STUART                                                   UK
  2. BOGAR JANOS                                                        HUN
  3. M.WILTGEN GEORGES                                          BEL
  4. TAGUCHI YUKIMITSU                                            JΡN
  5. BOCHONS EUSEBIO                                               CHE
  6. KELKES GUSZTAV                                                  DE
  7. BARTOLINI ANTONIO                                             ITA
  8. DEPPOORTERE LUDO                                           BEL

ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ:

  1. ΑΣΤΕΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 83.        ΜΟΥΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ