Άμιλλα Αγίου Ιωάννου – Πανγυθεατικός 3 – 5

Το Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου η ομάδα της ΑΜΙΛΛΑΣ έδωσε το 4ο φιλικό της στα πλαίσια της προετοιμασίας της εν όψει της νέας ποσδοσφαιρικής χρονιάς στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας Λακωνίας. Aντιμετώπισε στο γήπεδο του Αγίου Ιωάννου την ομάδα του Πανγυθεατικού που από φέτος θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Τελικό σκόρ 3-5. Το σκόρ άνοιξε στο 40ο λεπτό η ομάδα του Πανγυθεατικού με πολύ ωραίο σούτ από το ύψος του πέναλτυ. Το ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 0-1. Η ομάδα μας εχασε 3-4 ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκόρ. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και αφού πραγματοποιήθηκαν πολλές αλλαγές το παιχνίδι άνοιξε και είχαμε το τελικό 3-5.

Τα γκόλ της ΑΜΙΛΛΑΣ πέτυχαν οι Δημήτρης Αναγνωστόπουλος με ωραίο πλασέ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Πάνου Γκλέκα, το 2ο ο Παναγιώτης Κούσουλας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και το 3ο ο Γιώργος Κούτρος με πλασέ σε αντεπίθεση.