Σέντρα στο… ανανεωμένο Κύπελλο

0
62

Ανοίγει σήμερα η αυλαία της β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, με τις 32 ομάδες να έχουν χωριστεί σε 8 ομίλους και να διεκδικούν την πρόκριση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης. 

Από σήμερα οι 32 ομάδες που συμμετέχουν στο Κύπελλο Ελλάδας ρίχνονται στη μάχη της ανανεωμένης διοργάνωσης, στη δεύτερη θέση της οποίας πλέον υπάρχουν όμιλοι με τις δύο πρώτες κάθε ομίλου να προκρίνονται στον επόμενο γύρο του θεσμού. 

Το σημερινό πρόγραμμα έχει τρείς αγώνες, με εκείνο του Ολυμπιακού στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή να ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους. 

Στα Ψαχνά ο τοπικός Ηρακλής υποδέχεται τον Ατρόμητο, στον οποίο θα έχει την προσοχή του από τις εξέδρες στραμμένη ο Ρικάρντο Σα Πίντο. Την ίδια ώρα, υπάρχει και το ενδιαφέρον παιχνίδι ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Λεβαδειακό. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα 

Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014 

Ηρακλής Ψαχνών – Ατρόμητος (16.30): Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) – 5ος όμιλος 
Ηρακλής – Λεβαδειακός (16.30): Γιώργος Κύζας (Δράμας) – 4ος όμιλος 
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός (19.00): Αθανάσιος Γιάχος (Χίου) – 1ος όμιλος 

Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου 2014 

Βέροια – Ερμιονίδα (16.30): Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθης) – 6ος όμιλος 
Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης (16.30): Γιώργος Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) – 6ος όμιλος 
Πανθρακικός – ΑΕΚ (16.30): Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών) – 5ος όμιλος 
Ξάνθη – Νίκη Βόλου (16.30): Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονία) – 3ος όμιλος 
Ζάκυνθος – ΟΦΗ (16.30): Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου) – 3ος όμιλος 
Πλατανιάς – Εθνικός Σερρών (16.30): Ευθαλία Μήτση (Πειραιά) – 4ος όμιλος 
Καλλονή – Τύρναβος (16.30): Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας) – 7ος όμιλος 
Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης (16.30): Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) – 7ος όμιλος 
Πανιώνιος – Φωστήρας (19.00): Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας) – 1ος όμιλος 
Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός (19.00): Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) – 8ος όμιλος 

Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 

ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα (16.30): Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας) – 2ος όμιλος 
Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΟΚ (19.00): Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου) – 2ος όμιλος 
Παναιτωλικός – Χανιά (16.30): Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών) – 8ος όμιλος