Aποτελέσματα αγώνων του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης στα πλαίσια του Σπάρταθλου 2014

0
66

Ο Σκοπευτικός Όμιλος Σπάρτης σε συνεργασία με το Δήμο Σπάρτης, στα πλαίσια της εβδομάδος «Σπάρταθλον 2014», διοργάνωσε Σκοπευτικούς αγώνές σταθερού στόχου πυροβόλων όπλων και Πήλινου στόχου ΣΚΗΤ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κεντρική πυροδότηση Ανδρών
3ος : Παναγιώτης Ανδρεΐκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Παναγιώτης Χαντζάκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Δημήτριος Πάντος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης

ΣΠΟΡ πιστόλι Γυναικών
3η : Πολυτίμη Κουμπαράκου του Αθλητικού Σκοπευτικού Ομίλου Γυθείου
2η : Αδαμαντία Βαγιακάκου του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1η : Μαρία Τσαλαβούτα του Αθλητικού Σκοπευτικού Ομίλου Γυθείου & Λιμενικού Σώματος

ΣΠΟΡ πιστόλι Εφήβων
3ος : Νικόλαος Κοπίτας του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Πολυζώης Νικολόπουλος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Κωνσταντίνος Στελλάκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης

Πιστόλι Ταχύτητος ανδρών
3ος : Δημήτριος Πάντος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Ιωάννης Νικολόπουλος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Παναγιώτης Χαντζάκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης

Ομαδικό Κεντρικής Πυροδότησης

3η Ομάδα: Αθλητικός Σκοπευτικός Όμιλος Γυθείου: Με τους Κυριάκο Κυλάκο, Γεώργιο Μπούζα και Στυλιανό Κούτουλα
2η Ομάδα: Σκοπευτικός Όμιλος Επιδαύρου Λημιράς «Ο ΔΩΡΙΕΥΣ»: Με τους Ιωάννη Λάγγη, Αλέξανδρο Μπελεγρή και Ηλία Κουτράκο
1η Ομάδα: Σκοπευτικός Όμιλος Σπάρτης: Με τους Δημήτριο Πάντο, Παναγιώτη Χαντζάκο και Παναγιώτη Ανδρεΐκο

Ομαδικό Πιστολίου Ταχύτητος ανδρών
3η Ομάδα: Σκοπευτικός Όμιλος Επιδαύρου Λημιράς «Ο ΔΩΡΙΕΥΣ»: Με τους Ιωάννη Λάγγη, Αλέξανδρο Μπελεγρή και Ηλία Κουτράκο
2η Ομάδα: Αθλητικός Σκοπευτικός Όμιλος Γυθείου: Με τους Κυριάκο Κυλάκο, Γεώργιο Μπούζα και Στυλιανό Κούτουλα
1η Ομάδα: Σκοπευτικός Όμιλος Σπάρτης: Με τους Παναγιώτη Χαντζάκο Ιωάννη, Νικολόπουλο και Δημήτριο Πάντο

Β Κατηγορία ΣΚΗΤ
3ος : Βασίλειος Οικονομάκης του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Κωνσταντίνος Τσίπουρας του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Γεώργιος Σκούρος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης

Γ Κατηγορία ΣΚΗΤ
3ος : Κωνσταντίνος Μηνακάκης του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Ιωάννης Γεωργόπουλος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Δημήτριος Μαζαράκος του «ΛΕΩΝΙΔΑ»

Κατηγορία Εφήβων ΣΚΗΤ
3ος : Νικόλαος Κοπίτας του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Χρήστος Σωτηράκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Κωνσταντίνος Στελλάκος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης

Α Κατηγορία ΣΚΗΤ
Στην Α΄ Κατηγορία αγωνίστηκε ο Γεώργιος Τσόπελας ο οποίος αναδείχθηκε πρώτος όλων των κατηγοριών στη κανονική διάρκεια των αγώνων ΣΚΗΤ.

Στη γενική κατάταξη με τη διαδικασία ημιτελικού και τελικού
3ος : Γεώργιος Σκούρος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
2ος : Ιωάννης Νικολόπουλος του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης
1ος : Γεώργιος Τσόπελας του Σκοπευτικού Ομίλου Σπάρτης