Άμιλλα Αγίου Ιωάννη – Ήφαιστος Βρονταμά 2 – 1 (περιγραφή, φωτογραφίες)

0
143

2iagonist_amilla_ifaistos7

2iagonist_amilla_ifaistos1

Σήμερα 18/10/2014 και ημέρα Σάββατο η ομάδα της ΑΜΙΛΛΑΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ αντιμετώπισε στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής την ομάδα του ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΒΡΟΝΤΑΜΑ για το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας Λακωνίας. Το παιχνίδι έληξε με νίκη της γηπεδούχου ΑΜΙΛΛΑΣ με σκόρ 2-1.

Η Άμιλλα Αγίου Ιωάννη ξεκίνησε με τους:
ΓΑΛΑΤΑ ΑΓΓΕΛΟ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΓΓΕΛΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ, ΚΟΥΣΟΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΓΙΑΝΝΟΥΚΛΑ ΚΩΣΤΑ, ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΜΙΧΑΛΗ, ΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟ ΣΤΑΥΡΟ, ΓΚΛΕΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΟ ΓΙΑΝΝΗ, ΜΕΝΤΗ ΓΙΑΝΝΗ

Την υπόλοιπη ομάδα συμπλήρωσαν οι ΤΡΑΚΑΚΗΣ,ΜΠΟΛΑΝΗΣ,ΤΣΑΚΩΝΑΚΟΣ,ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ,ΤΣΙΡΚΑΣ,ΣΑΧΑΜΗΣ

Το παιχνίδι άρχισε με υπεροχή της ομάδας μας στα πρώτα 15 λεπτά όπου η Άμιλλα προσπάθησε και απέδωσε καλό ποδόσφαιρο. Στη συνέχεια η ομάδα του ΗΦΑΙΣΤΟΥ ισσορόπησε το παιχνίδι αφού οι γηπεδούχοι έδιναν συχνά φάουλ κοντά στο κέντρο και προς την περιοχή τους, που είχε ως αποτελέσμα να γίνουν πολλές σέντρες εντός της περιοχής. Έπειτα η Άμιλλα κατάφερε να προηγηθεί με πολύ ωραίο γκόλ του Μιχάλη Πετρούλια με σουτ έξω από την περιοχή μετά από πολύ καλό συνδυασμό.

Σε μια στιγμή αρδάνειας όλης της ομάδας και μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό του Ήφαιστου, ένας πρώην ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, ο ΣΑΚΗΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ ισοφάρισε με πλασέ εντός περιοχής. Το ημίχρονο έληξε 1-1. Στο 2ο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν  μέσα με σκοπό να διεκδικήσουν την νίκη. Το παιχνίδι έγινε πιο σκληρό, πράγμα που δεν  ευνοεί την Άμιλλα, η οποία όμως κατάφερε να βάλει ένα 2ο γκόλ με σκόρερ και πάλι τον ΜΙΧΑΛΗ ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ με απευθείας κόρνερ.

Κάποιες χαμένες ευκαιρίες με Μιχαλακάκο, Στυλιανάκο και Μεντή δεν επέτρεψαν στην Άμιλλα Αγίου Ιωάννη να έχει ένα εύκολο απόγευμα με αποτέλεσμα η ομάδα από το Βρονταμά να διεκδικήσει τις όποιες ελπίδες για ένα θετικό αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά. Ένα καλό σούτ του Κώστα Χαντζή λίγο έλειψε να παγώσει τους λιγοστούς φιλάθλους των γηπεδούχων.  Η Άμιλλα Αγίου Ιωάννη συνεχίζει την προσπάθεια της περιμένοντας και τα αυριανά αποτελέσματα για να δει εάν θα έχει συγκάτοικο στην κορυφή.

Επόμενος αγώνας την άλλη Κυριακή πάλι εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΒΑΤΙΚΩΝ.

Ευχόμαστε να υπάρχει περισσότερος κόσμος στο γήπεδο για να στηρίξει την προσπάθεια των παιχτών.

περιγραφή από το site της Άμιλλας Αγίου Ιωάννη, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να το επισκεφθείτε

2iagonist_amilla_ifaistos 2iagonist_amilla_ifaistos2 2iagonist_amilla_ifaistos3 2iagonist_amilla_ifaistos4 2iagonist_amilla_ifaistos5 2iagonist_amilla_ifaistos6 CIMG1780

πηγή εικόνας με στατιστικά: EΠΣ Λακωνίας