Βοίας Νεάπολης – Α.Π.Ο. Περιστερίου Φιλισίου 4 – 1. Περιγραφή

0
83

Ο Βοίας υποδέχθηκε στη Νεάπολη τον ΑΠΟ Περιστερίου Φιλισίου, με τον Βοία να έχει 4 βαθμούς τις 3 πρώτες αγωνιστικές και τον ΑΠΟ Περιστερίου Φιλισίου να έχει το απόλυτο. Σε έναν αγώνα που διεξήχθη με αρκετό αέρα, στο 1ο ημίχρονο ο Βοίας εκμεταλλεύτηκε τις υπέρ του καιρικές συνθήκες και άνοιξε το σκορ με τον Νεκτάριο Βλάχο (κεφαλιά έπειτα από κόρνερ). Οι ομάδες πήγαν με το 1-0 στα αποδυτήρια, παρά τις ευκαιρίες του Βοία για δεύτερο γκολ, καθώς είχε και δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟ Περιστερίου Φιλισίου ισοφάρισε νωρίς σε 1-1 με τον ίδιο τρόπο, από κόρνερ, με τον Στάνισλαβ Τσαούσεβ, όμως μετά οι δύο αλλαγές του Βοία, Κώστας Λιβανός και Γιώργος Ρέκκας (δις) έφεραν το σκορ στα επίπεδα του 4-1, με τον Βοία να μην απειλείται ιδιαιτέρως μέχρι το τέλος του αγώνα.

Γκολ: Νεκτάριος Αναστάσιος Βλάχος το 1 – 0 στο 23′, Στάνισλαβ το 1 – 1 στο 53′, Κώστας Λιβανός το 2 – 1 65′,  Γιώργος Ρέκκας το 3 – 1 στο 70′, Γιώργος Ρέκκας το 4 – 1 στο 90′