Λεωνίδας Γλυκόβρυσης – Απόλλων Ξηροκαμπίου 2 – 2

0
60

Γκολ: O Φόρτσας με αυτογκόλ το 1 – 0 στο 10′, Νίκος Μπέκελης το 1 – 1 στο 46′, Παναγιώτης Ατσαβές το 1 – 2 στο 81′, Μινέα το 2-2 στο 89′.

2noemvriou_gliko_ksiro

πηγή: ΕΠΣ Λακωνίας

Στο πρώτο ημίχρονο μπήκε δυνατά ο γηπεδούχος Λεωνίδας Γλυκόβρυσης ο οποίος επέστρεψε στην φυσική του έδρα μετά από 18 μήνες. Προηγήθηκε με αυτογκόλ μετά από κόρνερ του Σουρτζή.  Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε με τον Απόλλων Ξηροκαμπίου να ανεβάζει στροφές, να ισοφαρίζει αρχικά με τον Μπέκελη στο 47′ και να προηγείται 2-1 στο 70′ με σκόρερ τον Ατσαβέ. Μετά το 2-1 o Aπόλλων Ξηροκαμπίου έχασε δύο τετ α τετ με τον Διαμαντάκο.
Στο 89′ ισοφάρισε ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης με τον Μινέα.

Επόμενος αγώνας για τον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης ο προημιτελικός με την Α.Ε. Σπάρτη την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Επόμενος αγώνας για τον Απόλλων Ξηροκαμπίου ο προημιτελικός με τον Μολαϊκό την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Μολάων.