Απόλλων Ξηροκαμπίου: Νέα ενόψει του εκτός έδρας αγώνα με τον Μολαϊκό

0
81

telos_6is_vathmologia_A

programma_7is_agon_A

O Aπόλλων Ξηροκαμπίου πηγαίνει στους Μολάους να αντιμετωπίσει τον Μολαϊκό στον πιο ενδιαφέρον αγώνα του Σαββάτου 23 Νοεμβρίου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο  Χανδολιας Σ., και βοηθοί Γιαννόπουλος Β., και Μαυρακάκος Η

Για τον συγκεκριμένο αγώνα ο Σταύρος Μανιάτης θα έχει διαθέσιμο τον Ηλία Τσίκαρη, ενώ δεν υπολογίζει τον Βόχαλη, τον τιμωρημένο Διαμαντάκο, και τον τραυματία Λιακάκο ο οποίος έκανε επέμβαση στο γόνατο και θα λείψει για περίπου 3 εβδομάδες.

Ο Απόλλων Ξηροκαμπίου βρίσκεται στην 7η θέση του πρωταθλήματος με 7 βαθμούς.

Εκτός έδρας έχει 1 ισοπαλία και 1 ήττα με 4 τέρματα υπέρ και 6 κατά.

Στον προηγούμενο αγώνα η ομάδα του Ξηροκαμπίου νίκησε εντός έδρας τον Αστέρα Βλαχιώτη με σκορ 3 – 1.

Είναι η δεύτερη φορά φέτος που τίθενται αντίπαλοι ο Απόλλων Ξηροκαμπίου και ο Μολαϊκό.

Για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Λακωνίας στις 5 Νοεμβρίου οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες στην κανονική διάρκεια 0 – 0, με τον Μολαϊκό να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά επικρατώντας 2 – 0 στη παράταση.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε το άρθρο του προημιτελικού με τίτλο Moλαϊκός – Απόλλων Ξηροκαμπίου 2 – 0 παράταση (βίντεο)