Μολαϊκός – Απόλλων Ξηροκαμπίου 2 – 0 (στατιστικά, βίντεο,περιγραφή)

10811517_903515546327299_1664183693_n

Φωτογραφίες του Μιχάλη Καρούνη, pakialakonias.gr

πηγή βίντεο: pakialakonias.gr

telos_7is_vathmologia_A

Συνεχίζει την νικηφόρα πορεία του η ομάδα των Μολάων με την 9η σερί νίκη σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, αυτή τη φορά επί του Απόλλων Ξηροκαμπίου.

Ο Μολαϊκός έχει πλέον 18 βαθμούς σε 6 αγώνες, 2 περισσότερους από Ολυμπιακό Γυθείου και Α.Ε. Σπάρτη που βρίσκονται στους 16 σε 7 αγώνες.

Συνεπώς ο Μολαϊκός μπορεί να αποσπαστεί 5 βαθμούς αν νικήσει τους αγώνες του και η Α.Ε. Σπάρτη με τον Ολυμπιακό Γυθείου κάνουν τα ρεπό τους.

Η παρακάτω ενημέρωση είναι από τον Μολαϊκό

‘Ενα παιχνίδι με λίγες φάσεις έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο των Μολάων.

Ο Μολαϊκός από την αρχή έδειξε ότι ήθελε τους 3 βαθμούς πιέζοντας ψηλά, αναγκάζοντας έτσι πολύ νωρίς άνα λάθος διώξιμο της άμυνας του Απόλλωνα η μπάλα κατέληξε στον Διαμαντάκη ο οποίος δεν αστόχησε από το ύψος του πέναλτι και έκανε το 1-0 στο 3′ λεπτο.

Η ομάδα του Ξηροκαμπίου προσπάθησε να αντιδράσει σε συνδυασμό με τα λάθη των παικτών του Μολαϊκού στο χώρο του κέντρου κάνοντας ένα μακρινό σουτ με τον Τσίκαρη το οποίο δεν απείλησε τον τερματοφύλακα των Μολάων.

Στην επανάληψη ο Μολαϊκός μπήκε και πάλι δυνατά και σε μια φάση με πολύ καλό συνδυασμό των παικτών του η μπάλα κατέληξε δεξιά στον Βλάχο εκείνος έβγαλε σέντρα στην οποία αποδέκτης ήταν ο Διαμαντάκης κάνοντας το 2-0 από την μικρή περιοχή.

‘Επειτα η πολύ καλή άμυνα του Μολαϊκού δεν άφησε περιθώρια στον Απόλλωνα Ξηροκαμπίου.

Γκολ: Διαμαντάκης το 1 – 0 στο 3΄, Διαμαντάκης το 2 – 0 στο 57′