Άμιλλα Αγίου Ιωάννη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 1 – 2 (περιγραφή)

0
61

Η περιγραφή είναι από το site της Άμιλλας Αγίου Ιωάννη, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας από ΚΡΟΝΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ σήμερα 30-11-2014 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ΛΑΚΩΝΙΑΣ.

11.ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ-ΣΟΒΟΛΟΣ-ΤΣΙΡΚΑΣ-ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ-ΜΠΟΛΑΝΗΣ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΡΑΓΑΣ.

Το παιχνίδι άρχισε και τελείωσε με πλήρη έλεγχο της ομάδας μας σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου. Οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν με όλους τους τρόπους να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα της αντίπαλης ομάδας. Οι κακές επιλογές και μέτρια εμφάνιση πολλών παικτών όμως έφερε την ήττα σοκ.
Με την έναρξη του παιχνιδιού η ομάδα σφυροκόπησε την αντίπαλη άμυνα και είχε και ένα δοκάρι με πολύ δυνατό σούτ του Τσακωνάκου έξω από την περιοχή. Και ενώ όλα έδειχναν πως ήταν ζήτημα χρόνου για το γκόλ,ολέθριο λάθος τερματοφύλακα με αμυντικό μας έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθουν από το πουθενά.

Τέλος ημιχρόνου 0-1.

Αντικατάσταση του Κοντογιάννη με τον Σόβολο στην ανάπαυλα. Έναρξη 2ου ημιχρόνου και η ομάδα συνεχίζει να επιτίθεται με τους αντιπάλους να είναι σε μαζική άμυνα. Η πίεση καρποφόρησε στο 60ο λεπτο περίπου, με γκόλ του Σόβολου μέσα από την περιοχή μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Στυλιανάκου και πάσα πρός τον σκόρερ.
Στη συνέχεια η πίεση έγινε ακόμα μεγαλύτερη, όμως η ομάδα ήταν πολύ φλύαρη στις επιλογές της. Και ενώ φτάναμε προς το τέλος του παιχνιδιού μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου που λέει πως η ομάδα που χάνει ευκαιρίες δέχεται στο τέλος γκόλ. Βολέ του αντίπαλου τερματοφύλακα κεφαλιά πάσα του επιθετικού σε συμπαίκτη του στην πλάτη της άμυνας μας φέρνοντάς τον σε θέση τετατετ και δεν δυσκολεύτηκε να παγώσει όλο το γήπεδο κανοντας το 1-2.
Δεύτερο δοκάρι για την ομάδα μας με τον Ηλιόπουλο στις καθυστερήσεις και τέλος του παιχνιδιού. Απροσδόκητη νίκη για την ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ την οποία θέλουμε και να συγχαρούμε για το καθαρό παιχνίδι της χωρίς σκοπιμότητες. Συνεχίζουμε την πορεία μας με δουλειά και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε. Επόμενος αγώνας με τον ΑΜΥΚΛΙΑΚΟ στις 6/12/2014 και ώρα 15:00 στο γήπεδο της Λογγάστρας.