ΠΑΤΗΣΤΕ f5 ανά 1-2 λεπτά για να ανανεώνετε την σελίδα.

Aστέρας Βλαχιώτη – Ατρόμητος Συκέας ξεκινά 0 – 0 στο 20′

Ολυμπιακός Γυθείου – Α.Ε. Σπάρτη 2 – 1 τελικό (0 – 0 ημίχρονο)

Ολυμπιακός Γυθείου (Σαμπατάκος, Μαστοράκος): Τρακάκης, Πολιτάκος, Γιάννης Μπουρελάκος, Καζιάνης, Λάζαρος Μπουρελάκος, Βλάχος, Χριστάκος, Φωτόπουλος, Σουκούλι, Τζανετάκος, Ντάνσο.

Στον πάγκο: Πράστος, Νάκος, Πιτσίνιαγκας, Λυμπερόπουλος, Καπουρελάκος, Ξανθάκος.

Α.Ε. Σπάρτη (Τσίρκοβιτς): Ρουσιαμάνης,  Πρασσάς, Γκίτζιας, Κόπελας, Πετρόπουλος, Χοτζάϊ, Σεμερτζίδης, Πολυκρέτης, Κορώνης (42′ Γκολέμης), Τσούκλης, Χαλίλι.

Στον πάγκο οι: Γκολέμης, Αϊβαλιώτης, Σαραντόπουλος, Ρασσιάς,  .

A’ ημίχρονο

Γεμάτο το γήπεδο, τελευταίος αγώνας του Τσίρκοβιτς στον πάγκο της Α.Ε. Σπάρτη.

15:03 ‘Εναρξη ημιχρόνου

3′ Παιχνίδι κέντρου με πολλά φάουλ.

4′ Κάθετη μπαλιά του Φωτόπουλου, απομάκρυνε η άμυνα της Α.Ε. Σπάρτη.

6′ Ντάνσο στη περιοχή μεγάλη ευκαιρία, πήγε να πασάρει στον Φωτόπουλο και απομάκρυνε η άμυνα των φιλοξενουμένων.

11′ Σεμερτζίδης φάουλ, στο τοίχος η μπάλα.

12′ Σουτ Πολυκρέτη.

13′ Τσούκλης πάσα στον Τόνι αλλά διώχνει αμυντικός, μόνος απέναντι σε ένα αμυντικό.

16′ Σεμερτζίδης απευθείας φάουλ, διώχνει σε κόρνερ ο Τρακάκης το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17′ Κόρνερ το Γύθειο, κεφαλιά Ντάνσο.

1 – 1 τα κόρνερ.

18′ Φωτόπουλος κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, διώχνει η άμυνα.

20′ Κάθετη Φωτόπουλου, σουτ Τζανετάκου, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

23′ Οφσάιντ ο Ντάνσο, έντονες διαμαρτυριές οι γηπεδούχοι.

25′ Σεμερτζίδης φάουλ, Τρακάκης σε κόρνερ. Δυο συνεχόμενα κόρνερ για την Α.Ε. Σπάρτη

31′ Fair play από τον Σεμερτζίδη επιστρέφει την μπάλα στον Τρακάκη μετά από φάση όπου χτύπησαν δύο παίκτες των γηπεδούχων.

35′ ‘Επεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού.

37′ Χαλίλι από δεξιά, κόβουν οι γηπεδούχοι.

42′ Αλλαγή ο Γκολέμης στη θέση του Κορώνη.

Τέλος του Α’ ημιχρόνου, 0 – 0.

Β’ ημίχρονο

16:02′ ‘Εναρξη Β’ ημιχρόνου

46′  Πρώτη κίτρινη σε παίκτη του Γυθείου.

49′  Φάουλ Τζανετάκος, κεφαλιά Καζιάνης, ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

51′ Χαλίλι το 0 – 1 μετά από πάσα του Γκολέμη.

54′ Δεύτερη κίτρινη για τους γηπεδούχους, εκτέλεση φάουλ Σεμερτζίδη.

57′ ‘Εντονες διαμαρτυρίες των παικτών των γηπεδούχων, κίτρινη και δεύτερη κίτρινη για σκληρά μαρκαρίσματα, κόκκινη κάρτα στον Χριστάκο. Το παιχνίδι διακόπηκε για 4 λεπτά.

67′ Κόρνερ Σεμετζίδης, ανεκμετάλλευτο.

70′ Ο Ντάνσο κάνει το 1 – 1 από κάθετη πάσα του Τζανετάκου, και πανικός στο γήπεδο, με 10 παίκτες ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι.

Κόρνερ η Σπάρτη με Σεμερτζίδη, ανεκμετάλλευτο.

Κόρνερ με Σεμερτζίδη.

74′ Τσούκλης πλασάρει Τρακάκης μαζεύει, πολύ καλή εμφάνιση από τον τερματοφύλακα του Γυθείου.

Ντάνσο σε αντεπίθεση περνά δυο παίκτες, κόβει η άμυνα.

Φάουλ του Σεμετζίδη, ανεκμετάλλευτο.

Καλή εμφάνιση από τον Ντάνσο παίζει μια άμυνα μόνος του.

Για τη Σπάρτη έχει περάσει στο γήπεδο ο Αρνιώτης στη θέση του Πετρόπουλου, το Γύθειο έχει κάνει τις 2 αλλαγές, έχει αντικατασταθεί ο Φωτόπουλος.

82′ Σαραντόπουλος στη θέση του Πολυκρέτη.

84′ Κόρνερ Ολυμπιακού Γυθείου, διώχνει ο Ρουσιαμάνης.

90′ Κερδίζει φάουλ το Γύθειο με Τζανετάκο στο γάμα, γκολάρα, δεν το είδε ο Ρουσιαμάνης 2 – 1, πανικός.

91′ Μπλόκαρε ο Τρακάκης, χτύπησε.

94′ Τζανετάκος αλλαγή, Εμμανουηλίδης στη θέση του.

ΤΕΛΙΚΟ, πολύ μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους, πετυχαίνοντας 2 γκολ με 10 παίκτες.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου – Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 4 – 1 τελικό (2 – 1 ημίχρονο)

Σπύρος Τσάκωνας το 1 – 0, Μινεά το 1 – 1, δοκάρι σε κεφαλιά του Χρηστάκη. Πιστούλης το 2 – 1, ασσίστ Ντορίν, Ντορίν με πέναλτι το 3 – 1, Σούμπασης το 4 – 1.

Ευρώτας Έλους – Α.Ο. Λογγάστρας 3 – 1 (0 – 0 ημίχρονο)

Νικόλαρος το 0 – 1 ασσίστ Λυμπερόπουλος, Αλίμπαλης τα δυο γκολ. Μιχελάκος το 3 – 1.

Α.Ο. Αγγελώνας – Τρινασιακός  2 – 1 τελικό (2 – 0 ημίχρονο)

Λεκάκης το 1 – 0. Λεκάκης το 2 – 0.

Αμυκλιακός – Α.Ο. Κροκεών  1 -1 τελικό (1 – 1 ημίχρονο)

Καραμάνης το 0 – 1 με πέναλτι στο 30′. Κατσούλης δοκάρι. Γιαννόπουλος το 1 – 1. Καραμάνης και Μποτσώνης κόκκινες.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Κάστρο Γερακίου 2 – 2 τελικό (0 – 1 ημίχρονο)

Δοκάρι με τον Μοίρα ο Κρόνος. Πουλημένος το 0 – 1 στο 44′. Πουλημένος το 0 – 2.

Καρυάτης Καρυών – Αναγέννηση Σπάρτης  2- 2 τελικό (1 – 2 ημίχρονο)

Αραχωβίτης το 1-0. Κωνσταντάκης το 1 – 1. Σαραντόπουλος το 1 – 2. Βαστής το 2 – 2.

Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης – Δόξα Ανωγείων 1 – 3 τελικό (0 – 2 ημίχρονο)

Ζούμπουλας το 0 – 1.

Ποσειδώνας Ελαφονήσου – Α.Ο. Μυρτέας  2 – 1 τελικό  (2- 0 ημίχρονο)

Παπανικολάου το 1 – 0, Αρώνης το 2 – 0, αυτογκόλ το 2 – 1.

Διαβάστε τα τελευταία νέα των δύο ομάδων

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για τον Ολυμπιακό Γυθείου

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για την Α.Ε. Σπάρτη

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε την Προϊστορία του Λακωνικού ντέρμπι Ολυμπιακός Γυθείου – Α.Ε. Σπάρτη και βίντεο παλαιότερων αγώνων