Σπαρτιατικός – Δίων Κυπαρισσίας 70 – 24

Το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής μεταξύ του Σπαρτιατικού και του Δίωνα είχε ενδιαφέρον για μόλις ένα δεκάλεπτο, καθώς από εκεί και μετά οι παίκτες του Αργύρη Τσώνη πάτησαν τέρμα το γκάζι στην επίθεση (70-24), ενώ στην άμυνα δέχτηκαν μόλις 13 πόντους σε 30 λεπτά. Αντιθέτως η ομάδα της Κυπαρισσίας, παρότι προερχόταν από σημαντική εντός έδρας επί του ΠΑΟ, βρέθηκε σε πολύ κακή βραδιά κυρίως επιθετικά σημειώνοντας ένα αρνητικό ρεκόρ.

Από εκεί και πέρα, ο προπονητής των νικητών έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, σκοράροντας οι 10 από τους 12.

Δεκάλεπτα: 12-11, 24-3, 20-8, 14-2

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Kοντός 2, Θεοδωρόπουλος 1, Mαμαλάκης 8, Mανιατάκος 10, Κάτσαρης 11(1), Aλεξόπουλος 3(1), Tσαπακίδης 4, Σταθάκος 12, Zυγουρας 8(1), Kουβελιώτης 11, Aργυρούλης, Γιαννόπουλος

Δίων Κυπαρισσίας (Δημόπουλος): Δερμιτζάκης 2, Φραγκόγιαννης 6(1), Παντελής 3, Mπουσιούτας 2, Bαρελάς 6(2), Mιχαλόπουλος 5, Mανίκας, Kλεφτάκης, Πετρόπουλος.

πηγή: basketpress.gr