Α’ κατηγορία Μεσσηνίας: Βαθμολογία, αποτελέσματα, επόμενη αγωνιστική. 13 στα 13 για τον Πάμισο.

ΑΟ Κυπαρισσίας – Δωριέας Δωρίου

Το νικηφόρο σερί του συνέχισε ο Πάμισος Μεσσήνης στην αναμέτρηση του Σαββάτου, καθώς επικράτησε με “σβηστές μηχανές” στην έδρα του για το πρωτάθλημα της Α’ Μεσσηνίας του ουραγού Ακρίτα Κορώνης με το επιβλητικό σκορ 6-0!

Χατ-τρικ για τους πρωταθλητές πέτυχε ο Ανδρουσιανός φορ Φάνης Βλαχόπουλος σκοράροντας στο 9ο, 29ο και 75ο λεπτό, κάνοντας “σεφτέ” για φέτος ενώ και από ένα τέρμα πέτυχαν οι Ηλίας Ηλιόπουλος στο 11ο λεπτό και Χρήστος Τρίψας στο 57ο λεπτό. Ο Μουτζούρης της Κορώνης πέτυχε στο 49ο λεπτό αυτογκόλ.

Επίσης, ο Γιάννης Καλογερόπουλος είχε δοκάρι στο 33ο λεπτό του α΄ημιχρόνου, επτά λεπτά αργότερα του ακυρώθηκε γκολ του ίδιου παίκτη ως οφσάιντ, ενώ ένα δοκάρι στο 80ο λεπτό είχε και ο Δρακόπουλος.

Έτσι η ομάδα μας έκανε το 13/13 και με 39 βαθμούς συνεχίζει απτόητη την πορεία της για το δέυτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα!

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Βόλος, Ι. Τρίψας, Χ. Τρίψας, Ι. Καλογερόπουλος, Μανιάτης, Τσιπλάκης, Σειτάι (60΄ Αλεξίεφ), Αργυρόπουλος (46΄Σταματόπουλος), Βλαχόππουλος, Ηλιόπουλος (56΄ Δρακόπουλος) και Τριανταφυλλάκης.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Ι. Καπινιάρης, Μπόγιο (46΄λ.τ. Μπλάνας), Χ. Καπινιάρης, Πιχιγιόνι, Κουτσολίας, Τσάνι, Κ. Μάραντος, Μουτζούρης, Τ. Μάραντος (70΄Σιψάς) και Θ. Λαμπρόπουλος (80΄Τσιριγώτης)