Μπάσκετ Παίδων: ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ – ΑΓΟΝ ΓΥΘΕΙΟΥ 48-55

0
88

Την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου στον αγώνα με τον ΑΓΟΝ Γυθείου (ο οποίος θυμίζουμε ότι είχε διακοπεί στο 25 λεπτό) οι παίδες Λακωνικού, παρά την μεγάλη προσπάθεια στα τελευταία λεπτά (όπου και μείωσαν στους 3 πόντους) δεν κατάφεραν να διασπάσουν την κλειστή άμυνα ζώνης της αντίπαλης ομάδας και να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ (-10 κατά τη διακοπή), με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 48-55.
Να θυμίσουμε ότι και οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην κατάταξη (με 2 ήττες στο πρωτάθλημα) και στους εναπομείναντες αγώνες θα δώσουν τη δική τους μάχη για την δεύτερη προνομιούχο θέση που οδηγεί στην επόμενη φάση, με πιθανό το σενάριο η πρόκριση να κριθεί στο μεταξύ τους παιχνίδι την τελευταία αγωνιστική.