Μολαϊκός – Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 1 – 1 (περιγραφή)

pellana_oloi_mazi

Γκολ: Διαμαντάκης το 1 – 0 στο 35′, Βουλτσίδης με αυτογκόλ το 1 – 1 στο 69′.

Η περιγραφή είναι από την ομάδα του Μολαϊκού

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να επισκεφθείτε το το site της ομάδας

Η κακή ημέρα στην οποία βρέθηκαν οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές του και η αδυναμία να πετύχει το 2-0 στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν στοίχησαν στο Μολαϊκό την πρώτη του φετινή βαθμολογική απώλεια μετά την ισοπαλία με 1-1 που παραχώρησε στην Ένωση Πελλάνας – Καστορείου.
Το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Μολάων παίχτηκε κι από τις δύο ομάδες κυρίως στο κέντρο, με πολλές δυνατές μονομαχίες και λίγες «καθαρές» φάσεις για γκολ.
Στο 33ο λεπτό ο Δημήτρης Ρουμάνης με χτύπημα φάουλ από αριστερά έφερε τη μπάλλα στην καρδιά της περιοχής του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Μακρή και ο Σωτήρης Διαμαντάκης με δυνατό πλασέ σημείωσε το 1-0.

Στο 41ο λεπτό ο Μολαϊκός έχασε την καλύτερη ευκαιρία του στο ματς όταν ο Γιώργος Βλάχος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, δεν σούταρε, άργησε να πασάρει στο Διαμαντάκη και ο Τσάκωνας έδιωξε τον κίνδυνο την τελευταία στιγμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μολαϊκού επαναπαύθηκαν στο 1-0, όσο ο χρόνος κυλούσε οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να πιστεύουν όλο και πιο πολύ στην ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 68’. Σε χτύπημα φάουλ του Σπιροπάλι από το ίδιο ακριβώς σημείο που είχε χτυπηθεί το φάουλ που προήλθε το γκολ του Μολαϊκού στο πρώτο ημίχρονο, ο Κώστας Φιφλής έδιωξε το κοντινό πλασέ του Διαμάντη αλλά η μπάλλα χτύπησε στα πόδια του Βουλτσίδη και κατέληξε στα δίχτυα.
Στο τελευταίο 20λεπτο οι δύο ομάδες φάνηκαν να μένουν από δυνάμεις και το παιχνίδι κύλησε χωρίς κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

ΜΟΛΑΙΚΟΣ : Φιφλής, Βουλτσίδης, Αβδούλος, Ζώταλης, Μπακάρας, Κελεμένι, Ρουμάνης, Γιάννης Τραϊφόρος, Αναστασάκος, Βλάχος, Διαμαντάκης.

Επόμενο παιχνίδι, την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου με το Κάστρο Μονεμβασιάς στο γήπεδο Μολάων στις 3

Οι άνθρωποι της Ένωσης πιστεύουν ότι η ομάδα τους μπορούσε να πάρει τη νίκη αφού έχασαν 4-5 κλασσικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.