‘Αμιλλα Αγίου Ιωάννη – Ταξιάρχες Νιάτων 3 – 0

122

4_genari_amil_enosiako

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να μπείτε στο site της Άμιλλας Αγίου Ιωάννη

Η περιγραφή είναι από την ‘Αμιλλα Αγίου Ιωάννη

Με το δεξί μπήκε η νέα χρονιά για την ομάδα μας καθώς με την έναρξη του 2ου γύρου επιβλήθηκε με σκόρ 3-0 των ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ ΝΙΑΤΩΝ.

11.ΜΕΝΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΦΟΥΝΤΟΥΚΗΣ, ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ, ΣΟΒΟΛΟΣ, ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ

Το παιχνίδι άρχισε με την ομάδα να επιβάλλει τον ρυθμό της σε όλο το γήπεδο θέτοντας την φιλοξενούμενη ομάδα σε ρόλο κομπάρσου. Γρήγορες εναλλαγές παιχνιδιού, καλό passing game και καλές επιλογές στην επίθεση έδιωξαν το άγχος πολύ νωρις από πάνω μας. Πολύ όμορφα γκόλ από συνεργασίες και πλήθος χαμένων ευκαιριών στο 1ο ημίχρονο που έληξε με 3-0.
Πρώτο γκόλ με κεφαλιά του Τρακάκη από καλοχτυπημένο κόρνερ του Πετρούλια. Δεύτερο γκόλ από τον Στυλιανάκο με πλασέ από την περιοχή και αφού είχε απεσοβήσσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας σίγουρη παραβίαση. Τρίτο γκόλ με σούτ μέσα από την περιοχή από τον Μεντή ύστερα από έξοχη ομαδική προσπαθεια. Ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε μεγάλη ημέρα έσωσε την αντίπαλη ομάδα από βαριά ήττα. Πλήθος σπουδαίων αποκρούσεων του δίνει σίγουρα το βραβείο του κορυφαίου του αγώνα.

Στο 2ο ημίχρονο το προπονητικό team έριξε τον ρυθμό θέλοντας να διασφαλίσει το σκόρ και την εύκολη επικράτηση, που τελικά ήρθε. Τελικό σκόρ 3-0 με την ομάδα να χάνει ακόμα 3-4 ακόμα κλασσικές ευκαιρίες να σκοράρει. Η νέα χρονιά δείχνει να έχει μπεί καλά για την ομάδα που πραγματικά ενθουσίασε τους λιγοστούς φίλους της που είχαν έρθει να την υποστηρίξουν. Πολλά μπράβο στους παίκτες που δείχνουν να έχουν συνέλθει από τα ανεπιτυχή αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών. Συνεχίζουμε έχοντας ψηλά τον πήχη για όμορφο και σωστό ποδόσφαιρο. Σίγουρα νίκη που δίνει άλλο αέρα στην ομάδα.

Την επόμενη εβδομάδα παίζουμε δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον ΗΦΑΙΣΤΟ ΒΡΟΝΤΑΜΑ. Σίγουρα με τέτοιες εμφανίσεις η ομάδα μας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα και θα διεκδικήσει τους στόχους μέχρι τέλους.

πηγή: ΕΠΣ Λακωνίας