‘Ηφαιστος Βρονταμά – ‘Αμιλλα Αγίου Ιωάννη 3 – 4 (περιγραφή)

0
80

Γκολ: Λάτσης με απευθείας κόρνερ το 1 – 0 στο 5′, Μανιάτης το 2 – 0 στο 13′,  Mανιάτης το 3 – 0,

Λαμπρινός το 2 – 1, Τρακάκης το 3 – 2, Μιχαλακάκος το 3 – 3

Σόβολος το 3 – 4 με εκπληκτικό γκολ.

Οι 3 αλλαγές της ‘Αμιλλας Λαμπρινός, Σόβολος και Μιχαλακάκος σκόραραν.

H περιγραφή είναι από την ομάδα της ‘Αμιλλας Αγίου Ιωάννη.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να μπείτε στο site της Άμιλλας Αγίου Ιωάννη

Μεγάλη νίκη με απίστευτη ανατροπή πέτυχε η ομάδα μας στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην ομάδα του ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΒΡΟΝΤΑΜΑ.

11. ΜΕΝΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΚΗΣ, ΓΑΛΑΤΑΣ, ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ, ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ, ΣΟΒΟΛΟΣ.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο όμορφο γήπεδο της Γράμμουσας κάτω από αντίξοες συνθήκες ελέω αέρα. Η αντίπαλη ομάδα είχε την τύχη με το μέρος της στο στρίψιμο του νομίσματος που της έδωσε την δυνατότητα να έχει τον αέρα υπέρ της στο 1ο ημίχρονο. Μόλις στο 3ο λεπτό και από λάθος υπόδειξη κόρνερ ο ΗΦΑΙΣΤΟΣ προηγήθηκε 1-0 με απευθείας εκτέλεση. Πρίν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα, σε αντεπίθεσή τους, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους. Το γκόλ σε επαναφορά αφού πρώτα ο τερματοφύλακας μας είχε απεσοβήσει σίγουρο γκόλ σε τετ α τετ. Η ομάδα παρά τα 2 γκόλ και τον κόντρα αέρα είχε καλή απόδοση και έχασε 2 ευκαιρίες να μειώσει το σκόρ πρίν το τέλος του ημιχρόνου. ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2-0.

Στα αποδυτήρια, προπονητικό team και παίκτες είχαν πίστη ότι το παιχνίδι μπορούσε να γυρίσει εύκολα στο 2ο ημίχρονο, εάν συνεχιζόταν η καλή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι οπισθοχώρησαν να κρατήσουν το σκόρ και άρχισε η πίεση για την ανατροπή. Δυστυχώς σε υποδειγματική αντεπίθεση δεχτήκαμε γκόλ πάλι με δεύτερη προσπάθεια μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα μας. Ξέφρενοι πανηγυρισμοί από την ομάδα του Βρονταμά που φάνηκε να κλειδώνει την νίκη. Η ομάδα όμως δεν φάνηκε να τα παρατάει και συνέχισε την προσπάθειά της για μείωση του σκόρ. Πέτυχε το 3-1 με κεφαλιά του νεοεισελθόντα ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ από σέντρα του ΚΟΝΙΔΗ (σημείωση: οι 2 παίκτες αποκτήθηκαν στις μεταγραφές του Ιανουαρίου). Κάπου εκεί άρχισε η μαζική αντεπίθεση για την ανατροπή. Παληκαρίσιο γκόλ του ΤΡΑΚΑΚΗ μετά από λίγα λεπτά έδωσε την επιπλέον σιγουριά στους παίκτες. Λάθος εκτίμηση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σούτ του ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΥ έφερε την ισοφάριση και την απόλυτη σύγχηση στους γηπεδούχους. Η πίεση ολοένα πιό ασφυκτική πλέον με αποτέλεσμα την ολική ανατροπή σε 3-4 με καταπληκτικό γκόλ του ΣΟΒΟΛΟΥ (αλλαγή και αυτός όπως και ο ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ). Μέσα σε ντελίριο χαράς για όλους μας ο διαιτητής σφύριξε την λήξη, σφραγίζοντας την μεγάλη νίκη της ομάδας μας.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες για την πίστη που έδειξαν. Επόμενος δύσκολος αγώνας την άλλη εβδομάδα στην Νεάπολη απέναντι στον ΕΘΝΙΚΟ ΒΑΤΙΚΩΝ. Ευχόμαστε να συνεχιστεί το σερί των καλών εμφανίσεων σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα.