Πανγυθεατικός – Μολαϊκός 1 – 1 (βίντεο, περιγραφή)

molaikos_13-14

Το βίντεο είναι από το githio-click

H περιγραφή είνα από το site του Μολαϊκού, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να το επισκεφθείτε

ΔΟΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΣΤΕΡΗΣΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΓΥΘΕΙΟ

Με τη μπάλα να χτυπά τρεις φορές στα δοκάρια του τερματοφύλακα του Πανγυθεατικού Κιοσσέ και τους επιθετικούς του να είναι άστοχοι στις πολλές προσπάθειες που επιχείρησαν να σκοράρουν ο Μολαϊκός έφυγε από το Γύθειο χωρίς τους τρεις βαθμούς της νίκης και έχασε στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου την επαφή του με την κορυφή της βαθμολογίας την οποία είχε από την πρώτη αγωνιστική.

Οι παίκτες του Μολαϊκού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, έχασαν μοναδικές ευκαιρίες για γκολ με το Τζώρτζη, το Διαμαντάκη και το Χριστάκη, είχαν δοκάρι με το Διαμαντάκη, πίεζαν με τη βοήθεια και του δυνατού ανέμου τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν γκολ. Μάλιστα λίγο έλειψε να δεχθούν γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου όμως ο Κώστας Φιφλής απέκρουσε τη μπάλα σε τετ α τετ με επιθετικό του Πανγυθεατικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ψυχρολουσία ήρθε στο 3ο κιόλας λεπτό. Υποδειγματική αντεπίθεση των γηπεδούχων, άριστο τελείωμα από τον σκόρερ και 1-0. Στη συνέχεια άρχισε ξανά η πολιορκία της εστίας του Πανγυθεατικού οι ευκαιρίες του Μολαϊκού διαδέχονταν η μία την άλλη και η ισοφάριση ήρθε στο 63′ με καρφωτή κεφαλιά του Λεωνίδα Χριστάκη μετά από σέντρα του Γιώργου Βλάχου. Χρόνος για τη νίκη υπήρχε αρκετός όμως τα δοκάρια είχαν διαφορετική άποψη. Μετά τις χαμένες ευκαιρίες του Ζώταλη, του Μπακάρα, του Βλάχου και του Χριστάκη ο σκόρερ του Μολαϊκού στο χθεσινό παιχνίδι σημάδεψε δύο φορές το δοκάρι, στο 83′ το κάθετο με κεφαλιά από πλάγια και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων το οριζόντιο με δυνατό πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κώστας Φιφλής έσωσε το Μολαϊκό από την ήττα όταν απέκρουσε εξ επαφής πλασέ από πολύ κοντά αμαρκάριστου παίκτη του Πανγυθεατκού.

Πανγυθεατικός: Κιοσέ, Iliev, Χρυσικάκος, Κουβαράκης Ν, Μανουσόπουλος, Κουβαράκης Δ (87′ Φλουτσάκος), Cocaj, Ανδρεάκος, Λιγνός, Καμίτσης (75′ Σταυρόπουλος), Tomorri (28′ Αγγάνης).

Μολαϊκός: Φιφλής, Βλάχος (70′ Χατζησιμιώτης), Τραϊφόρος, Μπακάρας, Ζώταλης, Αναστασάκος, Χριστάκης, Ρουμάνης, Qelemeni (62′ Βουλτσίδης), Διαμαντάκης, Τζώρτζης (62′ Κοντάκος).