Κάστρο Μονεμβασιάς – Αστέρας Βλαχιώτη 1 – 1. Μεϊμάρογλου: Είμαι σίγουρος ότι θα πετύχουμε το στόχο μας

0
97

vlaxioti_2014

analitiki_telos_14is_A

Σε ένα πολύ κρίσιμο βαθμολογικά αγώνα Κάστρο Μονεμβάσιας και Αστέρας Βλαχιώτη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1 – 1. Σε ένα αγώνα με ένταση λόγω της βαθμολογικής σημασίας του οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη βρίσκεται στην 11η θέση με 9 βαθμούς και το Κάστρο Μονεμβασιάς στην 13η θέση με 7 βαθμούς.

Και οι δύο ομάδες αγωνίζονται το Σάββατο 24 Ιανουαρίου με το Κάστρο Μονεμβασιάς εκτός με την Α.Ε. Σπάρτη και ο Αστέρας Βλαχιώτη υποδέχεται τον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης.

Για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε και το νέο μεταγραφικό απόκτημα ο Σάββας Ασλανίδης ο οποίος στον 1ο γύρο αγωνιζόταν με τα χρώματα του Α.Ο. Λογγάστρας.

Γκολ: Μάντης το 0 – 1 στο 5′, Κώνστας το 1 – 1 32′.

Κάστρο Μονεμβασιάς (Προπονητής: Στέφανος Μεϊμάρογλου): Συριανός Κ., Μπαρμπαγιαννάκος Σ., Κώνστας Β., Τσαρικτσί Γ., Τρέσσος Γ., Κουφάκος Π., Πατσουράκος Γ., Λιακάκος Λ., Μπάρδης Ν., (72΄ Μπούμπαλης Π.), Ozoji F., Penev K., (32΄ Ασλανίδης Σ.).

Αστέρας Βλαχιώτη: Σκεύης, Ζουμπούκος, Νικολακάκης, Δρουγκάνης, Κλαούντιο Ιορντέσκου, Κορνέζος, Γρηγορακάκης, Μάντης (Καρακίτσος), Υμερι Γ., Σουκούλλι, Κανέλλης (Στρατήγης).

Κίτρινες κάρτες: 6 για τους γηπεδούχους, 3 για τους φιλοξενούμενους.

Ενημέρωση από το Κάστρο Μονεμβασιάς

ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΝΤΕΡΜΠΙ, ΟΠΟΥ «ΕΠΕΦΤΑΝ» ΚΟΡΜΙΑ,  Α.Ε.Δ. ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 1 – 1
Ανώτερη σε απόδοση, ειδικά στο Β΄ ημιχρόνιο, η ομάδα της Α.Ε.Δ. ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, ωστόσο το μάτς έληξε με το ισόπαλο σκόρ (1 – 1).
Σκόρερ, Σύνθεση, και Δήλωση για τον αγώνα, του Προπονητή της Α.Ε.Δ. ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, Στέφανου Μεϊμάρογλου.
(Σκόρερ): 31΄ Κώνστας Β.
ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ, ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ Α.Ε.Δ. ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΕΪΜΑΡΟΓΛΟΥ:
– Αν και δεχτήκαμε ένα γκόλ, με το ξεκίνημα της αναμέτρησης, εντούτοις είχαμε την υπομονή και το καθαρό μυαλό και κυριαρχήσαμε στον αγωνιστικό χώρο, ειδικά στο 2ο ημίχρονο. Από κει και πέρα, η υπεροχή μας, δεν ήταν ουσιαστική, καθώς στις φάσεις που απειλήσαμε την αντίπαλη εστία, δεν είχαμε καθαρό μυαλό να σκοράρουμε και να πάρουμε μία μεγάλη νίκη. Συγχαίρω ωστόσο τους ποδοσφαιριστές μας, για την πολύ καλή τους αγωνιστική εμφάνιση, και συνεχίζουμε τον γολγοθά μας, προκειμένω να μπορέσουμε να βγάλουμε τον Σύλλογο, από την πολύ δύσκολη θέση που βρίσκεται. Με τέτοιες εμφανίσεις, όπως την σημερινή, είμαι σίγουρος ότι θα πετύχουμε τον στόχο μας.