Απόλλων Ξηροκαμπίου: Στο Ενωσιακό με Ολυμπιακό Γυθείου. Μανιάτης: Θα αγωνιστούμε για το καλύτερο

0
107

analitiki_arxi_15is

Ο Απόλλων Ξηροκαμπίου βρίσκεται στην 5η θέση με 19 βαθμούς. Εντός έδρας έχει 4 νίκες και 2 ήττες με 11 γκολ υπέρ και 10 κατά.

Την 14η αγωνιστική νίκησε 2 – 0 εκτός έδρας τον Λεωνίδα Σπάρτης με τους Διαμαντάκο και Ατσαβέ να σκοράρουν.

Το Σάββατο 24 Ιανουαρίου υποδέχεται τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό Γυθείου στο Ενωσιακό γήπεδο λόγω εργασιών που γίνονται στο Δημοτικό Στάδιο Φάριδος – Ν. Παπαδάκος.  Για όλους τους αγώνες της αγωνιστικής θα υπάρχει αναλυτική LIVE ενημέρωση που ξεκινά στις 14:30 το Σάββατο με τις 11αδες.

O Σταύρος Μανιάτης δήλωσε στο isports.gr ενόψει του επερχόμενου αγώνα:

Αντιμετωπίζουμε μια ανώτερη ομάδα την οποία σεβόμαστε που έχει ως στόχο το πρωτάθλημα. Εμείς και σε αυτό το αγώνα θα αγωνιστούμε με όλες μας τις δυνάμεις για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με αξιοπρέπεια.

Μοναδικός απών για την τον Απόλλων ο Τσίκαρης ο οποίος εκτίει την τελευταία αγωνιστική τιμωρίας του.

Η προϊστορία για τις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην έδρα του Απόλλων, για την περυσινή αγωνιστική περίοδο ο Ολυμπιακός Γυθείου ήταν ο νικητής με 2 – 0 με γκολ των Ντάνσο, Λιακάκου ενώ για την περίοδο 2012-2013 ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε επικρατήσει 4 – 0.