Ολυμπιακός Γυθείου: Στο Ενωσιακό για την 11η συνεχόμενη νίκη με Απόλλων Ξηροκαμπίου

0
97

analitiki_arxi_15is

Ο Ολυμπιακός Γυθείου είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 34 βαθμούς έχοντας πετύχει 10 συνεχόμενες νίκες μετά την ήττα του στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής με τον Μολαϊκό στους Μολάους.

Την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου – Χ. Βασιλάκος του Α.Ο. Λογγάστρας με 2 – 0 με γκολ των Ντάνσο, Βασίλη Τζανετάκου.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε το άρθρο με τίτλο  Ολυμπιακός Γυθείου – Α.Ο. Λογγάστρας 2 – 0 (βίντεο)

Το Σάββατο 24 Ιανουαρίου αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Απόλλων Ξηροκαμπίου σε ένα αγώνα που θα διεξαχθεί στο Ενωσιακό γήπεδο λόγω εργασιών που γίνονται στο Δημοτικό Στάδιο Φάριδος – Ν. Παπαδάκος.  Για όλους τους αγώνες της αγωνιστικής θα υπάρχει αναλυτική LIVE ενημέρωση που ξεκινά στις 14:30 το Σάββατο με τις 11αδες.

Η προϊστορία για τις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην έδρα του Απόλλων, για την περυσινή αγωνιστική περίοδο ο Ολυμπιακός Γυθείου ήταν ο νικητής με 2 – 0 με γκολ των Ντάνσο, Λιακάκου ενώ για την περίοδο 2012-2013 ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε επικρατήσει 4 – 0.

Ο Μάκης Σαμπατάκος υπολογίζει όλους τους παίκτες του ενόψει του Σαββατιάτικου αγώνα. Επιστρέφουν από την μια αγωνιστική που έλειπαν λόγω τιμωρίας ο Λάζαρος Μπουρελάκος και ο Περικλής Βλάχος.

Στα μεταγραφικά η ομάδα εντείνει τις προσπάθειές της για να ενισχυθεί στην άμυνα. ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε το άρθρο Α’ κατηγορία Λακωνίας: Ενισχύονται στην άμυνα οι δυο πρωτοπόροι.