Ημιτελικά Κυπέλλου: Μολαϊκός – Α.Ο. Δαφνίου 3 – 0

0
99

Μολαϊκός – Α.Ο. Δαφνίου 3 – 0  ΤΕΛΙΚΟ (1  – 0 ημίχρονο)

Την Τετάρτη 28 Ιανουαρίου ο Μολαϊκός υποδέχτηκε τον Α.Ο. Δαφνίου στον 1ο ημιτελικό του Κυπέλλου Λακωνίας.

Η 3η ομάδα της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας απέναντι στην αξιόμαχο Α.Ο. Δαφνίου ο οποίος βρίσκεται στην 1η θέση του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας Λακωνίας.

Ο Α.Ο. Δαφνίου αγωνίστηκε και στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο παρότι με τον αντίπαλό του τους χωρίζουν δύο κατηγορίες.

Ο Μολαϊκός επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και το ρόλο του φαβορί επικρατώντας με 3 – 0, ένα σκορ που του δίνει το πρώτο λόγο για την πρόκριση στο τελικό.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Μολαϊκό να προηγείται 1 – 0 με γκολ του Τζώρτζη και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δυο γκολ με το δεύτερο προσωπικό του Τζώρτζη και τον Βλάχο.

Ο 2ος ημιτελικός μεταξύ των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 14:15 την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου.

Aξιοσημείωτο το γεγονός ότι ο Α.Ο. Δαφνίου απέκλεισε 3 ομάδες της Α1′ κατηγορία για να φτάσει στα ημιτελικά.

Στην 1η φάση τον Τρινασιακό με 4 – 1 εντός έδρας, στην 2η φάση τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου εντός με 2 – 0, στην 3η φάση τον ‘Ηφαιστο Βρονταμά στη παράταση εντός έδρας με 2 – 1 και στα προημιτελικά τον Α.Ο. Αγίου Βασιλείου Γυθείου στα πέναλτι εκτός έδρας.

Για τον Μολαϊκό θα είναι η δεύτερη συνεχόμενη συμμετοχή στον τελικό και όλοι στην ομάδα των Μολάων ελπίζουν αυτή τη φορά να πανηγυρίσουν μετά από πολλά χρόνια την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Πιθανότερος αντίπαλος η Α.Ε. Σπάρτη η οποία νίκησε 2 – 1 εκτός έδρας στο Καστόρι την ‘Ενωση Πελλάνας Καστορείου και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση.

Eπόμενος αγώνας για τον Μολαϊκό το Κυριακάτικο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Γυθείου εκτός έδρας με τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο νίκη.

Ο Α.Ο. Δαφνίου αντιμετωπίζει την ίδια ημέρα εκτός έδρας την Δόξα Ανωγείων.

Γκολ: Κλέαρχος Τζώρτζης το 1 – 0  στο 42′, Kλέαρχος Τζώρτζης το 2 – 0, Βλάχος το 3 – 0.

Μολαϊκός: Κώνστας (Φιφλής), Βλάχος, Αβδούλος, Βουλτσίδης, Ζώταλης, Αναστασάκος, Κελεμένης, Χατζησημιώτης, Τζώρτζης, Διαμαντάκης, Χρηστάκης. Αλλαγές: Μπακάρας, Δούκας

Α.Ο. Δαφνίου:  Τσαρούχας Τ., Δ. Τσαρούχας, Αλ. Κυπρής, Παπαδάκος Π., Τσαρούχας Μ., Χριστοφυλλάκης Γ., Παναγιωτακάκος Π., Ιατρίδης Στ., Νικολοπουλος Π., Στρατάκος Χ., Ζέπος Π. (Σκρέκας)