Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Για τη νίκη εντός με Λογγάστρα. Προϊστορία

0
110

telos_15is_analitikiO Λεωνίδας Γλυκόβρυσης βρίσκεται στην 6η θέση με 18 βαθμούς.  Εντός έδρας έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα ε 9 γκολ υπέρ και 8 κατά.

Η ομάδα της Γλυκόβρυσης μετά τη μεγήλη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής με 3 – 2 με τον Αστέρα Βλαχιώτη θέλει να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και να πάρει τους 3 βαθμους στο αυριανό αγώνα απέναντι στον Α.Ο. Λογγάστρας.

Ο Κώστας Οικονόμου είναι στην ευχάριστη θέση να έχει όλους τους παίκτες διαθέσιμους και έτοιμους αγωνιστικά αφού και ο Σαράντος Σουρτζής επέστρεψε στις προπονήσεις μετά την απουσία 2 μηνών.

Προϊστορία

Πέρυσι 3 – 0 υπέρ του Λεωνίδα, το 2012-2013 πολύ μεγάλο σκορ 9 – 2 υπέρ του Λεωνίδα, το 2011-2012 ο Α.Ο. Λογγάστρας νίκησε 3 – 1 με τον Κώστα Οικονόμου ο οποίος αγωνιζόταν στη Λογγάστρα να σκοράρει κατά της ομάδας που σήμερα προπονεί.

Την περίοδο 2010-2011 ο Λεωνίδας είχε επικρατήσει 5 – 4 σε ακόμη ένα χορταστικό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Στον αγώνα του πρώτου γύρου για τη φετινή περίοδο ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης είχε επικρατήσει 4 – 3.