Μολαϊκός: Για τo θετικό αποτέλεσμα στο Γύθειο

0
109

telos_15is_analitiki

Ο Μολαϊκός βρίσκεται στην 2η θέση του πρωταθλήματος ισόβαθμος με τον Ολυμπιακό Γυθείου στους 35 βαθμούς.

Εκτός έδρας είναι αήττητος με 5 νίκες και 1 ισοπαλία με 13 γκολ υπέρ και 7 κατά.

Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής ταξιδεύει στο Γύθειο για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό σε ένα κρισιμότατο βαθμολογικά ντέρμπι.

Την προηγούμενη ο Μολαϊκός επικράτησαν 4 – 0 του Λεωνίδα Σπάρτης και την Τετάρτη 28 Ιανουαρίου έκαναν το πρώτο βήμα για την συμμετοχή τους στο τελικό του Κυπέλλο με τη νίκη του 3 – 0  επί του Α.Ο. Δαφνίου.

Ο νικητής του οποίου θα παραμείνει στο -2 από την Α.Ε. Σπάρτη και ο ηττημένος θα μείνει 5 βαθμούς μακριά από την κορυφή της Α’ κατηγορίας Λακωνίας.

O Γιώργος Αναγνωστόπουλος δεν υπολογίζει τον Γιάννη Τραϊφόρο ο οποίος στρατεύθηκε.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα τελευταία νέα του Ολυμπιακό Γυθείου ενόψει του ντέρμπι

Προϊστορία

Την περίοδο 2013-2014 ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε συντρίψει τον Μολαϊκό με 6 – 1, την περίοδο 2012-2013 με 4 – 0, με τον Μολαϊκό να έχει πάρει την τελευταία του νίκη στο Γύθειο την περίοδο 2010-2011.

Στον 1ο γύρο του φετινού πρωταθλήματος ο Μολαϊκός είχε επικρατήσει εντός έδρας με 2 – 1 με 2 γκολ του Αβδούλου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ντάνσο.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε το άρθρο με τίτλο Μολαϊκός – Ολυμπιακός Γυθείου 2 – 1 (φωτογραφίες)