Ολυμπιακός Γυθείου: Μόνο νίκη στο ντέρμπι με Μολαϊκό

telos_15is_analitiki

Ο Ολυμπιακός Γυθείου βρίσκεται στην 3η θέση με 35 βαθμούς, ισόβαθμος με τον 2ο Μολαϊκό. ‘Εχει την καλύτερη έδρα του πρωταθλήματος με 6 νίκες σε 6 αγώνες με 21 γκολ υπέρ και 5 κατά.

Μετά την ισοπαλία 1 – 1 με τον Απόλλλων Ξηροκαμπίου που τον έριξε στη 3η θέση o Oλυμπιακός Γυθείου θέλει πάση θυσία τη νίκη με τον Μολαϊκό στο ντέρμπι της Κυριακής.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε το άρθρο με τίτλο Απόλλων Ξηροκαμπίου – Ολυμπιακός Γυθείου 1 – 1. Δήλωση Μανιάτη

‘Ενα ντέρμπι που ο ηττημένος θα μείνει 5 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Α.Ε. Σπάρτη.

Ο Μάκης Σαμπατάκος δεν υπολογίζει τους Λάζαρο και Γιάννη Μπουρελάκο οι οποίοι τιμωρήθηκαν με 3 αγωνιστικές για την αποβολή τους στο Ενωσιακό με τον Απόλλων Ξηροκαμπίου.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε τα τελευταία νέα του Μολαϊκού ενόψει του ντέρμπι

Προϊστορία

Την περίοδο 2013-2014 ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε συντρίψει τον Μολαϊκό με 6 – 1, την περίοδο 2012-2013 4 – 0, με τον Μολαϊκό να έχει πάρει την τελευταία του νίκη στο Γύθειο την περίοδο 2010-2011.

Στον 1ο γύρο του φετινού πρωταθλήματος ο Μολαϊκός είχε επικρατήσει εντός έδρας με 2 – 1 με 2 γκολ του Αβδούλου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ντάνσο.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε το άρθρο με τίτλο Μολαϊκός – Ολυμπιακός Γυθείου 2 – 1 (φωτογραφίες)