Α.Ε. Σπάρτη: Για την 8η συνεχόμενη νίκη με Βλαχιώτη

telos_15is_analitiki

Η Α.Ε. Σπάρτη βρίσκεται μόνη πρώτη με 37 βαθμούς, έχοντας την καλύτερη επίθεση με 49 γκολ και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος με 8 γκολ.  Εντός έχει 6 νίκες και 1 ισοπαλία με 22 γκολ υπέρ και μόλις 3 κατά.

Σήμερα Κυριακή υποδέχεται τον Αστέρα Βλαχιώτη στο Σαϊνοπούλειο λόγω εργασιών στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Στον πρώτο γύρο είχε επικρατήσει του αντιπάλου της με 4 – 0 με γκολ των Γκολέμη, Τσούκλη, Κορώνη, και αυτογκόλ.

Και σε αυτό το αγώνα είναι το μεγάλο φαβορί για τη νίκη, μια νίκη η οποία θα είναι η 8η συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.

Μάλιστα την ίδια ώρα διεξάγεται το ντέρμπι μεταξύ του Ολυμπιακού Γυθείου και του Μολαϊκού με αποτέλεσμα η Α.Ε. Σπάρτη να αυξήσει την διαφορά από την ηττημένο του ντέρμπι.

‘Ολοι οι παίκτες εκτός του Χοτζάϊ συμμετείχαν στην τελευταία προπόνηση της Παρασκευής.

Η προϊστορία γράφει 8 – 2 την περίοδο 2013-2014 και 1 – 1 την περίοδο 2012-2013.

Την προηγούμενη αγωνιστική η Α.Ε. Σπάρτη επικράτησε 3 – 0 εντός έδρας του Κάστρου Μονεμβάσιας.

Την Τετάρτη 28 Ιανουαρίου η Α.Ε. Σπάρτη έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στο τελικό περνώντας από το Καστόρι με 2 – 1 επί της ‘Ενωσης Πελλάνας Καστορείου.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε το άρθρο με τίτλο Α.Ε. Σπάρτη: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας (φωτογραφίες).