Απόλλων Ξηροκαμπίου: Να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις με Γλυκόβρυση. Δήλωση Μανιάτη

0
94

telos_16is_analitiki_a

Ο Απόλλων Ξηροκαμπίου βρίσκεται στην 6η θέση με 20 βαθμούς, ισοβαθμεί με τον Ατρόμητο Συκέας.

Την προηγούμενη αγωνιστική δεν αγωνίστηκε. Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση ήταν το δεύτερο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό Γυθείου στο Α.Ε.Κ.Ε.Π.Σ. Λακωνίας όπου πήρε την ισοπαλία με σκορ 1 – 1.

Ο Απόλλων Ξηροκαμπίου γυρίζει στο γήπεδο του μετά από ένα μήνα κατά τον οποίο το Δημοτικό Στάδιο Φάριδος – Ν. Παπαδάκος ήταν κλειστό για εργασίες.

Ο Σταύρος Μανιάτης είναι στην ευχάριστη θέση να έχει όλους τους ποδοσφαιριστές τους ετοιμοπόλεμους αφού γυρίζει από τιμωρία ο Τσίκαρης, και αμφίβολος με τις πιθανότητες υπέρ του να παίξει είναι ο Γιώργος Κωστάκος.

Δήλωση προπονητή Απόλλων Ξηροκαμπίου Σταύρου Μανιάτη

Θέλουμε να συνεχίσουμε τις καλές εμφανίσεις του δευτέρου γύρου.  Γνωρίζουμε ότι αντιμετωπίζουμε μια ομάδα με μεγάλη εμπερία στην Α’ κατηγορία, ξέρουμε τις δυσκολίες του αγώνα και θα αγωνιστούμε για το καλύτερο αποτέλεσμα.

Προϊστορία

Την περίοδο 2013-2014 ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης είχε νικήσει 3 – 0, λευκή ισοπαλία την περίοδο 2012-2013, νίκη Λεωνίδα Γλυκόβρυση την περίοδο 2011-2012 με 3 – 1.