Α.Ο. Κροκεών – ‘Αμιλλα Αγίου Ιωάννη 1 – 1 (φωτογραφίες, περιγραφή)

69

amilla_agiou_ioanni

Γκολ:  Στυλιανάκος το 0 – 1 στο 21′, Γεωργακαράκος το 1 – 1 στο 28′.

Ενημέρωση από τον Α.Ο. Κροκεών

Πολύτιμο βαθμό πήρε η ομάδα μας από την πολύ δυνατή και καλύτερη για εμένα ομάδα του πρωταθλήματος σε ένα ωραίο παιχνίδι όπου πρωταγωνιστές ήταν οι διαιτητές που κατάφεραν να εξοργισουν τους φιλάθλους και των δύο ομάδων….το σκορ άνοιξε η Άμιλλα στο 25′ με τον σκόρερ να βρίσκεται σε εμφανή θέση οφσάιντ και στο 30′ ο Γεωργακαρακος Π. με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 στο 60′ ο Κεκκερης Γ. εχασε μοναδικό τετ-α-τετ χωρις κάτι αξιόλογο τελείωσε το παιχνίδι με την κατάσταση μα είναι δύσκολη αλλά οι ελπίδες υπάρχουν ακόμα με εμφανίσεις σαν την σημερινή

Η παρακάτω περιγραφή από την ‘Αμιλλα Αγίου Ιωάννη, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα

Άλλη μία οδυνηρή απώλεια για την ομάδα μας αυτή την αγωνιστική στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην ουραγό της κατηγορίας Α.Ο ΚΡΟΚΕΩΝ.

Το παιχνίδι άρχισε με την κλασικά πλήρη κατοχή μας στο χώρο του κέντρου περιορίζοντας την γηπεδούχο ομάδα σε ρόλο κομπάρσου. Τρείς μεγάλες ευκαιρίες χαμένες στο πρώτο τέταρτο (οι 2 τετ α τετ) για εμάς, πρίν ανοίξουμε το σκόρ στο 21ο λεπτό μετά από ωραίο συνδυσμό Λαμπρινού – Ρασσιά και ασσίστ του τελευταίου στο Στυλιανάκο που κρέμασε το εξερχόμενο τερματοφύλακα.
Και ενώ ο τερματοφύλακας μας δεν είχε ακουμπήσει κυριολεκτικά την μπάλα, στο 27ο λεπτό έγινε ένα αχρείαστο φάουλ εκτός περιοχής μας. Εκτέλεσε ο αντίπαλος και μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα μας η μπάλα πήγε σε αντίπαλο και ανενόχλητος έστειλε την μπάλα στο δίχτυα μας.
Απο εκεί και μετά και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι παίζοντας παιχνίδι σκοπιμότητας κατάφεραν να κρατήσουν το πολυπόθητο αποτέλεσμα για αυτούς. Πολύ μεγάλη ευκαιρία απο τον Λαμπρινό να αστοχεί σε κενή εστία από το ύψος της μικρής περιοχής στο 2ο ημίχρονο και άκαρπη υπεροχή για εμάς που δείξαμε για άλλη μία φορά πρόβλημα στο γκόλ και αδράνεια στις στημένες φάσεις. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά όταν σε τετα τετ απέκρουσε σωτήρια ο τερματοφυλακας μας, καθώς και ένα σουτ που πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑΣ πρέπει να γράψουμε για την άθλια κατάσταση του αγωνιστικού χώρου και των επικίνδυνων για την υγιεινή των παικτών μας αποδυτηρίων. Απορίας άξιο με ποιό κριτίριο δίνεται το γήπεδο αυτό για τέλεση αγώνα εν έτει 2015.
Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για την εκπλήρωση των στόχων μας με δουλειά στο γήπεδο και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε.
Επόμενος αγώνας με την ομάδα του ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ την επομενη εβδομάδα στην έδρα μας.