Λεωνίδας Γλυκόβρυσης-Μολαϊκός: Τελευταία νέα, στατιστικά, προϊστορία, πρόγραμμα

0
114

telos_17is_analitiki_A_sosto

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης

Ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς. Εντός έδρας έχει 2 νίκες, 4 ισοπαλίες και 1 ήττα με 9 γκολ υπέρ και 8 κατά. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στο Ξηροκάμπι με 2 – 3 από τον Απόλλων.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε το άρθρο με τίτλο Απόλλων Ξηροκαμπίου – Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 3 – 2

Να επιστρέψει στις νίκες θέλει η ομάδα της Γλυκόβρυσης σ’ένα δύσκολο αγώνα με χαρακτήρα τοπικού ντέρμπι την Κυριακή. Ο Κώστας Οικονόμου θα στερηθεί των υπηρεσιών των Ντέντε, Σουρτζή, Καλογιάννη που δεν προπονήθηκαν όλη την εβδομάδα λόγω προβλημάτων. Η καλή εμφάνιση και σίγουρα οι βαθμοί της νίκης είναι ο στόχος για την ομάδα αλλά και τους φιλάθλους που θα γεμίσουν το γήπεδο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Λεωνίδα την Κυριακή 1η Μαρτίου στο Έλος.

Προϊστορία για τους αγώνες στη Γλυκόβρυση, πέρυσι οι γηπεδούχοι επικράτησαν 1 – 0, την περίοδο 2012-2013 οι φιλοξενούμενοι είχαν νικήσει 3 – 1, την περίοδο 2011-2012 οι φιλοξενούμοι τη νίκη 2 – 0 και την περίοδο 2010-2011 ο αγώνας είχε λήξει ισόπαλος 0 – 0.

Σκόρερ πρωταθλήματος

arxi_18is_skorer_gluko

Πρόγραμμα 2ου γύρου

arxi_18is_programma_gluko

_DSC9078

Μολαϊκός

Ο Μολαϊκός βρίσκεται στην 3η θεση με 35 βαθμούς. Εκτός έδρας έχει 5 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα με 13 γκολ υπέρ και 8 κατά. Την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου για το Κύπελλο ηττήθηκε 1 – 2 στο Δαφνί αλλά πέρασε στο τελικό της 21ης Φεβρουαρίου όπου θα αντιμετωπίσει την Α.Ε. Σπάρτη.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε το άρθρο με τίτλο Ημιτελικός Κυπέλλου: Α.Ο. Δαφνίου – Μολαϊκός 2 – 1 (φωτογραφίες)

Ο Μολαϊκός θέλει τη νίκη στο ντέρμπι με την Γλυκόβρυση. Ο Γιώργος Αναγνωστόπουλος δεν έχει στη διάθεσή του τον Γιάννη Τραϊφόρο και τον τιμωρημένο Κώνστα.